• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 962-10185-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

رییس کل دادگستری استان کرمان:

خروج دست‌اندر کاران انتخابات از بی طرفی در امر انتخابات جرم است

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: خروج از بی طرفی کارگزاران انتخابات در هر سطحی چه ناظرین و چه مجریان با واکنش و عکس العمل مردمی مواجه خواهد شد و ازاین جهت قانون گذار استفاده از منابع عمومی و دولتی و خروج دست اندر کاران انتخابات را از بی طرفی جرم و مستوجب مجازات دانسته است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
"یدالله موحد" در جمع کارکنان اداره کل بازرسی استان کرمان اظهار کرد: یکی از عوامل مهم مشارکت حداکثری مردم در انتخابات جلب اعتماد عمومی است  وسلامت و عادلانه بودن انتخابات حقیقتا در ارتقاء اعتماد عمومی و جلب مشارکت حداکثری آنان اثرگذار است.

وی افزود: آنچه متعلق به دولت و عموم است، چه منابع انسانی و چه منابع مادی نباید به نفع یا ضرر یک دواطلب شرکت در انتخابات مورد بهره برداری قرار گیرد.

موحد هشدار داد: خروج از بی طرفی کارگزاران انتخابات در هر سطحی چه ناظرین و چه مجریان با واکنش و عکس العمل مردمی مواجه خواهد شد و ازاین جهت قانون گذار استفاده از منابع عمومی و دولتی و خروج دست اندر کاران انتخابات را از بی طرفی جرم و مستوجب مجازات دانسته است.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان تصریح کرد: انتخابات مهمترین و اثرگذارترین رخداد سیاسی در هر نظام مردم سالار است که متکی بر آراء عمومی اداره می شود.

وی ادامه داد: ثبات هر نظام سیاسی بستگی به میزان مقبولیت عمومی و مشارکت حداکثری مردم در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی آن  جامعه دارد.

موحد با اشاره به اینکه نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران به اتکاء آراء عمومی مستقر شده است، افزود: برگزاری انتخابات های متعدد و متنوع پایه های نظام را مستحکم تر نموده است.

وی اظهار کرد: مشارکت مردم در انتخابات و سایر صحنه های اجتماعی و سیاسی نه تنها به عنوان یک حق بلکه به عنوان یک تکلیف فرهنگ سازی شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: