• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-4186-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

معاون وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد:

از هر 30 نفر در گروه امتحانی تجربی، یک نفر شانس قبولی در رشته های پزشکی را دارد

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: روح حاکم بر شیوه نامه جدید هدایت تحصیلی انتخاب آزادانه، آگاهانه و مدیریت شده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "مهدی فیض" در گردهمایی کارشناسان مشاوره و نمایندگان مدیران متوسطه دوره اول قطب دو کشور در کرمان خاطر نشان کرد: هدایت تحصیلی دانش آموزان آزادانه است و هیچ اجباری در ثبت نام دانش آموزان در رشته ای خاص وجود ندارد.

وی تاکید کرد: مشاوران باید اطلاعات لازم را در زمینه رشته های خاص تحصیلی به دانش آموزان ارئه دهند تا دانش آموز بداند هر رشته به چه شغلی در آینده ختم می شود.

فیض با بیان اینکه اکثر دانش آموزان گرایش به رشته علوم تجربی دارند تصریح کرد: رفتن به رشته تجربی ملاک قبولی دانش آموزان در رشته های پزشکی  نیست بلکه باید به آنها بگوییم هر 30 نفر از گروه امتحانی تجربی فقط یک نفر شانس قبولی در رشته های پزشکی دانشگاه ملی و آزاد دارد.

معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: هدایت تحصیلی دانش آموزان باید به گونه مدیریت شود که آنها رشته های مورد نیاز کشور را در راستای ایجاد توازن در رشته های تحصیلی انتخاب کنند.

مهدی فیض با بیان اینکه برطرف کردن مشکلات جسمی، روحی و روانی دانش آموزان مهمترین وظیفه مشاوران در مدارس است گفت: باید ریشه و دلایل مشکلات روحی و روانی دانش آموزان را باکمک دین الهی و استفاده از نظرات و تکنیک های دانشمندان پیدا کنیم.

وی خاطر نشان کرد: ریشه بسیاری از مشکلات روحی و روانی به نحوه ارتباط انسان ها با خداوند برمی گردد و باید یاد خداوند را در دل دانش آموزان نهادینه کنیم تا مایه آرامش قلوب  و دلهای پاک آنها برای همیشه شود.

فیض اظهار کرد: در قرآن مجید شفای همه مشکلات بشر وجود دارد و ما باید شفای مشکلات روحی و روانی را از دل قرآن پیدا کنیم تا بتوانیم در امر مشاوره به دانش آموزان موفق شویم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اگر اتصال بین انسان و خدا نادیده گرفته شود آنچه باقی می ماند انسان نیست تفاله است گفت: حیثیت انسان در اتصال به خداست و اگر این اتصال اصلاح شود بسیاری از مشکلات روحی و روانی انسان ها مرتفع می شود.

فیض خاطر نشان کرد: اگر توحید انسان ها درست شود همه چیز انسان درست می شود و اگر اتصال دانش آموزان به خدا تضمین شود ابدیت و جاودانگی آنها تضمین می شود .

وی خطاب به مشاوران مدارس تاکید کرد: در زندگی تامل کنیم و در حال تعالی و پیشرفت باشیم زیرا کسی که در حال بالا رفتن نباشد  محال است بتواند دیگری را با خود به بالا ببرد.

معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: بسیاری از بیماری های  درونی انسان ریشه در مشکلات  جسمی، روحی و روانی و مراتب والای او دارد و اگر مراتب والای انسان ها درمان شود ابدیت آنها تضمین می شود.

وی بر استفاده از احادیث و رهنمود های ائمه اطهار (ع) بخصوص کتاب صحیفه سجادیه در امور مشاوره ای تاکید کرد.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: