• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-10614-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : پوششی

مجید شعبانی خبر داد:

راه اندازی اتاق داوری کانون وکلای دادگستری کرمان برای کاهش پرونده در محاکم

رئیس کانون وکلای دادگستری کرمان عنوان کرد: اتاق داوری کانون وکلای دادگستری کرمان به منظور کاهش اطاله دادرسی و پرونده‌های موجود در محاکم قضایی افتتاح شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، " مجید شعبانی" با اشاره به اینکه تشکیل مراکز داوری تخصصی یکی از مهمترین راهکارهای تامین امنیت قضایی، تسریع در حل و فصل اختلافات حقوقی مردم و کاهش بار مراجع قضایی است، اظهار کرد: در جهت تحقق این هدف، اتاق داوری کانون وکلای دادگستری کرمان افتتاح و آغاز به کار کرده است.

وی در رابطه با ویژگی‌های اتاق داوری کانون وکلای دادگستری کرمان عنوان کرد: این اتاق، مبتنی بر قانون بوده و از قواعد داوری برخوردار است و وکلای دادگستری به علت اشراف کامل بر موضوعات مختلف حقوقی، بهترین گزینه برای داوری هستند و همکاری و ائتلاف کانون وکلای دادگستری با اتاق بازرگانی و کانون کارشناسان می‌تواند شرایط مناسب را برای انجام این رسالت مهم فراهم سازد.  

رئیس کانون وکلای دادگستری کرمان ادامه داد: توجه قوه قضاییه به امر داوری مطلوب است چرا که ارجاع امر به داور و استفاده از نهاد داوری، حجم دعاوی را کم می‌کند و تمام تلاش ما این است که داوران به عنوان تصمیم‌گیران نهایی اختلافات حقوقی، اهمیت و مسئولیت درخور و روز افزونی را به دست آورند.

عدالت داوری در مسیر امیدواری

نایب رئیس کانون وکلای دادگستری کرمان نیز داوری را راهی برای دستیابی به عدالت بیان کرد و افزود: خوشبختانه نظام داوری در ایران نهادینه شده است و با ایجاد اتاق داوری در کانون وکلای دادگستری کرمان، افراد می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان و با هزینه‌ای مناسب، به دعاوی خود رسیدگی کنند.

علی فیروزمند با اشاره به ازدحام بیش از حد در مراجع دادگستری جهت حل و فصل اختلافات مردم تصریح کرد: با ایجاد هر چه بیشتر اتاق‌های داوری در کانون‌های وکلای دادگستری سراسر کشور و نیز توسعه و ترویج فعالیت‌های آن، آمار مراجعه به دادگستری‌ها کاسته و سرعت در روند رسیدگی به پرونده‌ها افزایش یافته و در مجموع باعث رضایت بیشتر خواهد شد.

ضرورت بسترسازی اصحاب رسانه برای تقویت اتاق داوری

وی همچنین به اهمیت گسترش روز افزون کار اتاق داوری و کاهش بار دعاوی حقوقی در سازمان قضایی که هدف اصلی تشکیل مرکز است اشاره و عنوان کرد: لازم است اصحاب رسانه اطلاع‌رسانی لازم را در خصوص تشکیل این اتاق داشته باشند تا از این طریق اصحاب دعوی به ویژه بازرگانان، شرکت‌ها، کسبه، اصناف و غیره با مراجعه دعاوی خود به اتاق داوری کانون وکلا، بتوانند از خدماتی که ارائه می‌شود، استفاده کنند.

عضو هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری کرمان نیز از برگزاری کارگاه داوری با حضور دکتر ربیعا اسکینی خبر داد.

سید حسین معین‌زاده میرحسینی اظهار کرد: در آینده‌ی نزدیک نیز کارگاه‌های متعددی به منظور ترویج هر چه بیشتر مباحث تخصصی و آموزشی در زمینه داوری به وکلای داوطلب ورود به این عرصه در کانون وکلای دادگستری کرمان برگزار می‌گردد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: