• دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-6784-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

مدير كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان:

حمل و نقل جاده ای کالا استان کرمان از مرز 21 ميليون تن گذشت

 مدير كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان کرمان گفت: حمل و نقل كالا به وسيله ناوگان سنگين و نيمه سنگين حمل ونقل عمومي جاده اي در سال 95 با 28 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن، از مرز 21ميليون تن گذشت که بیشترین توناژ حمل شده به ترتیب از مبداء شهرستان های سیرجان، کرمان، زرند، رفسنجان، بردسير و... بارگیری و به مقاصد نقاط مختلف كشور حمل شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "خداداد مقبلي" با اعلام اين خبر گفت: اين ميزان كالاي حمل شده از مبادي استان به مقصد استان‌های هرمزگان، اصفهان، سیستان و بلوچستان و توسط 170 شرکت و موسسه حمل و نقل جاده ای فعال استان در قالب پانزده انجمن صنفی کارفرمایی و کارگری بخش حمل و نقل جاده ای کالای استان حمل شده است

مقبلي با اشاره به بیشترین کالاهای انتقال داده شده افزود: به ترتیب كنستانتره سنگ آهن، کندله، مواد نفتی، سیمان، کلینکرو....بیشترین محمولات بارگیری شده از مبداء استان بوده‌ است.

مدير كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان کرمان  با اشاره به اين مطلب كه رشد 28 درصدي حمل و نقل كالا ي استان در سال گذشته، نشاني از رشد توليد در اقتصاد استان مي باشد افزود: راه اندازي خطوط توليد كارخانجات فولاد بردسير و سيرجان در سال 95 يكي از دلايل رشد حمل ونقل كالا بوده و با توجه به ادامه اين روند در سال جاري بنظر مي رسد در سال 96 نيز حمل كالا از مبادي استان از رشد در خور توجهي برخوردار باشد.

وی خاطر نشان کرد: استان کرمان با حدود 20 هزارکیلومتر انواع جاده اصلی،روستایی و .... بويژه، قرار گرفتن در مسیر کریدور شمال – جنوب کشور، پل ارتباطی بندر عباس بعنوان مهمترین قطب حمل و نقل جاده ای کشور به شمال و شرق و دومین استان ترانزیتی کشور محسوب مي شود که این استان را در جایگاه ویژه ای به لحاظ حمل و نقلی قرار داده است.   

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: