• یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-6584-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

معاون استاندار کرمان خبر داد:

اعطای 506 میلیارد تومان وام خوداشتغالی در استان کرمان

معاون اقتصادی استاندار کرمان گفت: امروز استان کرمان  توسط نهادهای حمایتی با افتخار با رقم 506 میلیارد تومان وام های خود اشتغالی  36 هزار نفر شغل را ایجاد کرده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدرضا فتوت" عصر امروز 24 اردیبهشت ماه در آئین تجلیل از کارآفرینان برتر حوزه کسب و کارهای خرد و کوچک افزود: کارآفرینی یکی از موضوعات سخت و پیچیده در جامعه است و امسال که بنا به فرموده رهبر انقلاب سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است، واژه کارآفرینی در همه این آیتم ها قرار دارد و اهمیت دارد.

وی با اشاره به اینکه کارآفرین واقعی خستگی ناپذیر، با قاطعیت، فداکار، زحمتکش و خلاق اندیشه های نو است گفت: کشور و استان و اقتصاد ما نیاز به کارآفرینان از خود گذشته ای دارد که با حضور خود در صحنه های اقتصادی کمک موثری به معضل اشتغال و بیکاری و پیچیدگی های اقتصادی به خصوص بعد از موفقیت های برجام داشته باشند.

وی با توجه به سیاست های دولت تدبیر و امید اظهار داشت: ما در شرایط اقتصادی ناهمواری به سر می بردیم و شروع دولت تدبیر و امید با شرایط بد اقتصادی و تحریم ها روبه رو بود که خوشبختانه امروز با فعالیت های این دولت شاهد آرامش نسبی در مسائل اقتصادی هستیم.

معاون اقتصادی استاندار کرمان همچنین گفت: سال 93 اگر مردم روستاهای دور افتاده قلعه گنج درخواست پول داشتند، امروز بر مبنای سیاست های دولت و اقتصاد مقاومتی مردم توانمند شده و خود زمینه اشتغال را به وجود آورده اند و با تشکیل صندوق های خرد روستایی با کمک بنیاد مستضعفان و دولت مردم به تلاش و تولید و کارآفرینی روی آورده اند.

فتوت آموزش فنی و حرفه ای، فعال شدن کارگاه قالی بافی را از جمله کارهای انجام شده در راستای اقتصاد مقاومتی نام برد و گفت: ما از نقطه ای که مردم پول می خواستند به نقطه ای رسیدیم که مردم توانمند شدند و کار می کنند و امرز از ما آموزش و امکانات آموزشی می خواهند و این حرکت باعث سرافرازی نظام جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به بالا رفتن ضریب امنیتی شهرستان قلعه گنج پس از اجرایی شدت الگوی اقتصاد مقاومتی در این شهرستان گفت: برنامه اقتصاد مقاومتی در قلعه گنج در 8 منطقه و در شهرستان های مختلف و با معین های مختلف همچنان ادامه دارد .

معاون اقتصادی استاندار کرمان بیان داشت: امروز استان کرمان توسط نهادهای حمایتی با افتخار با رقم 506 میلیارد تومان وام های خود اشتغالی  36 هزار نفر شغل را ایجاد کرده است.

وی همچنین از طرح مثلث توسعه با شعار ولایت و توسعه نام برد و گفت: باعث خوشحالی است که کمیته امداد نیز به سمت توانمند کردن مردم گام برمی دارد .

فتوت یکی دیگر از برنامه های این دولت در استان را  توسعه ی صادرات غیرنفتی عنوان کرد و گفت: در سال 92 صادرات یک میلیارد بوده است و سال های بعد یک و نیم و سال 95 به دو  و دو دهم میلیارد دلار و این یعنی افزایش شغل و افزایش ثروت و برای اولین بار است که صادرات بیش از واردات شده است که در گمرک ثبت و مشخص است و این تنها به دلیل مدیران لایق و مردم بزرگواری بوده است که نقش اصلی و زحمت اساسی را در اقتصاد به دوش داشته اند.

وی در پایان کارآفرینان را مجاهدان اقتصادی دانست و گفت: کارآفرینان نقش مهمی را در توسعه و توانمندسازی مردم و ایجاد اشتغال خواهند داشت.

در پایان این آئین از کارآفرینان برتر در حوزه خودروسازی، گردشگری، شیلات، پزشکی ، صنایغ غذایی، کشاورزی، کارهای فرهنگی و هنری، ورزشی و صنایع دستی تقدیر و تشکر کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: