• یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-6184-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان تاکید کرد:

راه اندازی معادن گردشگری استان ظرف یک ماه آینده/مشکل بیکاری کوهبنان در سال جاری حل خواهد شد

استاندار کرمان خطاب مسئولین گفت: با توجه به جذابیت حوزه گردشگری معادن، ظرف یک ماه آینده معادن گردشگری راه اندازی شوند، شایان ذکر است که این حوزه گردشگری باعث جذب گردشگران داخلی و خارجی زیادی خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علیرضا رزم حسینی" صبح امروز 24 اردیبهشت ماه در شصت و نهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصادی استان کرمان و گام دوم مثلث توسعه اقتصادی منطقه 5(شهرستان کوهبنان) گفت: مدل تقسیم بندی استان به مناطق هشتگانه اقتصادی یک ایده موفق در جهت توسعه پایدار استان است.

وی از آغاز مطالعات معین های برخی از مناطق سخن گفت و ادامه داد: برخی از مناطق جدیدا معین برای آنها مشخص شده است، بنابراین معین های این مناطق جدید، اکنون در حال مطالعه هستند.

استاندار کرمان افزود: حضور دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک دستگاه فرهنگی، علمی به عنوان معین منطقه کوهبنان یک کار مبارکی است و خوشبختانه این نهاد با جدیت کار خود را در منطقه کوهبنان آغاز کرده است.

وی از برگزاری جلسه ای برای رفع مشکلات معین منطقه خبر داد و عنوان کرد: براساس مطالعات و سیاست های معین منطقه 5 اقتصادی استان، در این منطقه به بخش کشاورزی، صندوق های خرد روستایی، گردشگری و ... توجه ویژه ای شده است.

رزم حسینی به پتانسیل های معدنی این شهرستان اشاره و تصریح کرد: باید از افراد متخصص در بخش استخراج و اکتشاف معادن این شهرستان استفاده کرد و همچنین بایستی استخراج معادن به گونه ای باشد که از خام فروشی جلوگیری و باعث اشتغال پایدار شود.

وی از نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به حوزه سلامت، اظهار کرد: بیمارستان هایی که کمتر از 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند در این دولت تکمیل و به بهره برداری رسیده اند، ضمن آنکه بهره برداری از بیمارستان 32 تختخوابی شهرستان کوهبنان یک اقدام خوب دولت در این شهرستان است.

استاندار کرمان به حضور مقامات موثر در توسعه استان کرمان در استان در دولت یازدهم اشاره و عنوان کرد: با احیا و رونق قالی بافی اکنون اشتغال زیادی برای بانوان در کرمان و راور ایجاد شده است که باعث شادابی در بین زنان این شهرستان شده است.

وی خطاب مسئولین گفت: با توجه به جذابیت حوزه گردشگری معادن، ظرف یک ماه آینده معادن گردشگری راه اندازی شوند، شایان ذکر است که این حوزه گردشگری باعث جذب گردشگران داخلی و خارجی زیادی خواهد شد.

رزم حسینی ادامه داد: به این دلیل که شغل کشاورزی فصلی است، بنابراین 30 درصد آمار بیکاری این شهرستان کمتر است، امیدواریم مشکل بیکاری این شهرستان در سال جاری رفع گردد.

وی ضمن تشکر از امامان جماعات، تصریح کرد: نگاه ائمه جمعه و تدبیر آنها در تغییر فرهنگ مردم موثر خواهد بود و از امامان جماعات تشکر می کنیم که همراه توسعه استان شده اند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه هنوز کاستی هایی وجود دارد، بیان کرد: ما حق نداریم با حاشیه سازی وحدت بین همه اقشار را خدشه دار کنیم و باید به گونه ای مسئولین رفتار کنند که باعث وحدت و همدلی بیشتر اقشار جامعه شودند زیرا در سایه وحدت به امر توسعه همه جانبه می توان پرداخت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: