• یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-1887-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمان عنوان کرد:

کرمان پیشرو در گردشگری معدن کشور

مدیر کل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان، معدن را یک گردشگری جدید معرفی و مطرح کرد: در سال جاری باید شهرستان های زرند، راور و کوهبنان را به عنوان یک مثلث در بحث گردشگری معادن ایران معرفی کنیم، شایان ذکر است که بسیاری از زیرساخت های معادن در این مثلث وجود دارد و استان کرمان می تواند پیشرو این نوع گردشگری شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،"محمود وفایی" صبح امروز 24 اردیبهشت ماه در شصت و نهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصادی استان کرمان و گام دوم مثلث توسعه اقتصادی منطقه 5(شهرستان کوهبنان) گفت: شهرستان کوهبنان از نظر گردشگری و میراث فرهنگی حرف های بسیار زیادی برای گفتن دارد.

وی ادامه داد: شهرستان کوهبنان در بحث گردشگری ظرفیت زیادی دارد و می تواند اشتغال زیادی در این حوزه ایجاد کند.

مدیر کل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: طی سال گذشته در شهرستان کوهبنان 4 اقامتگاه ها راه اندازی شد که طبق برنامه های موجود، برای سال جاری نیز 9 واحد در دست احداث می باشد.

وفایی با اشاره به اقدامات میراث فرهنگی استان درحوزه مرمت آثار تاریخی شهرستان کوهبنان بیان کرد: چندین بنای تاریخی تاریخی شهرستان کوهبنان در این دولت مرمت شد زیرا معتقدیم کوهبنان به شهرستان یزد نزدیک است و یزد هم یکی از مراکز مهم گردشگری ایران است که می توان بخشی از گردشگران را از سمت یزد به شهرستان کوهبنان سوق دهیم و در این راستا توانستیم محور جدیدی از سمت یزد، بافت و کوهبنان را مصوب ملی کنیم و تورگردها این محور نیز برای توزیع گردشگر باید توجه کنند.

وی گردشگری معدن را یک گردشگری جدید معرفی و مطرح کرد: در سال جاری باید شهرستان زرند، راور و کوهبنان را به عنوان یک مثلث در بحث گردشگری معادن ایران معرفی کنیم، شایان ذکر است که بسیاری از زیرساخت های معادن در این مثلث وجود دارد و استان کرمان می تواند پیشرو این نوع گردشگری شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: