• شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-1587-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

نویسنده و کرمانشناس عنوان کرد:

انتشار قدیمی ترین روزنامه ایران در کرمان

یک نویسنده و کرمانشناس گفت: مردم کرمان در طول تاریخ نه تنها فرهنگ دیگران را نپذیرفته، بلکه صادرکننده فرهنگ ارزشمند خودشان به دیگر نقاط بوده اند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدعلی گلاب زاده" شامگاه شنبه 23 اردیبهشت ماه در نشست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اهالی فرهنگ و هنر استان کرمان اظهار کرد: کرمان همواره به عنوان یکی از خاستگاه های ارزشمند فرهنگی کشور بوده و در گذر تاریخ نیز این موقعیت همواره حفظ شده است.

وی افزود: در میان ده ها و صدها شی ای که از منطقه هلیل استان کرمان کشف و در سطح دنیا پخش شد، تنها یک وسیله نبرد(یک خنجر) داشتیم و بقیه همه آثاری بود که تمثیلی از هنر، تفکر و روشنای اندیشه مردم کرمان بوده است.

گلاب زاده تصریح کرد: مردم کرمان در طول تاریخ نه تنها فرهنگ دیگران را نپذیرفته، بلکه صادرکننده فرهنگ ارزشمند خودشان به دیگر نقاط بوده اند.

این نویسنده و کرمانشناس با بیان اینکه نخستین دانشگاه در قرن هفتم هجری در کرمان بنا می شود و اولین بانویی که در رثای اهل بیت شعر سرود، کرمانی بوده و توانسته ایم این عظمت را در گذر تاریخ حفظ کنیم اظهار کرد: امروز میراث دار فرهنگ غنی و گرانسنگی هستیم که همواره به آن بالیده ایم و در زمینه روزنامه نگاری، اولین روزنامه ای که در کرمان انتشار پیدا کرد، روزنامه «اعتبار» بود با 111 سال قدمت وامروز قدیمی ترین روزنامه ای که در کشور منتشر می شود، روزنامه «بیداری» و متعلق به مردم کرمان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: