• شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-9914-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : پوششی

مدیر کل تعاون سازمان زندان های کشور خبر داد:

مشغول به کار بودن 50 هزار زندانی در داخل و خارج از زندان

مدیر کل تعاون سازمان زندان های کشور گفت: در حال حاضر 50 هزار زندانی در داخل و خارج از زندان به مشغول به کار هستند و حقوق دریافت می کنند، که از میزان حقوق مددجویان مشغول به کار 50 درصد به خانواده های آنها و 25 درصد به خود آنها پرداخت می شود، ضمن آنکه 25 درصد مابقی برای زمان آزادی آنها ذخیره شده و هنگام خروج از زندان به آنها پرداخت می شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "رحیم مطهر نژاد" قبل از ظهر امروز 23 اردیبهشت ماه در حاشیه افتتاح پروژه آبیاری تحت فشار موسسه صنعتی کشاورزی ماهان با 190 هکتار باغ تحت پوشش و سه فاز اجرا با میزان 85 درصد برخورداری از تسهیلات بلاعوض، گفت: بنیاد تعاون زندانیان با 65 سال سابقه و با هدف توانمندسازی زندانیان برای بازگشت به جامعه فعالیت می کند.

وی افزود: در حال حاضر 50 هزار زندانی در داخل و خارج از زندان به مشغول به کار هستند و حقوق دریافت می کنند، که از میزان حقوق مددجویان مشغول به کار 50 درصد به خانواده های آنها و 25 درصد به خود آنها پرداخت می شود، ضمن آنکه 25 درصد مابقی برای زمان آزادی آنها ذخیره شده و هنگام خروج از زندان به آنها پرداخت می شود.

مدیر کل تعاون سازمان زندان های کشور عنوان کرد: طی مدت 5 سال سال گذشته 60 میلیارد تومان به زندانیان حقوق و مزایا پرداخت شده است.
وی ادامه داد: همچنین 12 میلیارد تومان کمک بلاعوض به خانواده های زندانیان و 30 میلیارد تومان برای رفاه زندانیان هزینه شده است.

مطهری نژاد با اشاره به اینکه استان کرمان دارای ظرفیت بسیار خوبی در این زمینه است، بیان کرد: در استان کرمان طی 5 سال گذشته اقدامات خوبی انجام شده است که نمونه این اقدامات باغ صنعتی کشاورز ماهان با 450 هکتار باغ موزه و کشاورزی است.

وی اضافه کرد: زندان های استان کرمان می توانند حداقل 3 تا 4 هزار نفر مدد جو را مشغول به کار کنند.

مدیر کل تعاون سازمان زندان های کشور با بیان این مطلب که دستگاه های زیربط می توانند با همکاری خود در اشتغال مددجویان سهمی داشته باشند، گفت: شهرداری کرمان با همکاری اداره کل زندان های کرمان زمینه اشتغال 200 مددجو را فراهم آورده است و این مددجویان 32 کیلومتر جدول گذاری را در یکی از مناطق شهر انجام داده اند.

وی با اشاره به اینکه هر شغل 4 اسیب را کاهش می دهد، گفت: با کاهش آسیب ها از خانواده زندانیان، جامعه نیز از آسیب های اجتماعی در امان خواهد ماند.

مطهری نژاد ادامه داد: بنیاد تعاون سازمان زندان های کشور از طریق 200 انجمن در سراسر کشور به خانواده های 15 تا 20 هزار مددجو کمک می کند.

وی مطرح کرد: این بنیاد به ازای هر عضو خانواد ه زندانیان 50 هزار تومان و تا سقف 4 نفر را پوشش می دهد بدهی است هر آنچه توان مالی بنیاد بیشتر باشد سقف کمک ها افزایش می یابد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: