• شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-5884-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

مدیرجهادکشاورزی شهرستان خبر داد:

پیش بینی برداشت 125 تن گل محمدی طی سال جاری در کرمان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمان گفت: به دلیل لزوم توجه جدی به کشت گیاهان دارویی با نیاز آبی کمتر و ارز آوری بیشتر وتوجه جدی به بحث اشتغال سطح زیر کشت محصول گل محمدی در شهرستان کرمان به 80 هکتار رسید.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "احمد مسعودی" در جمع خبرنگاران گفت: برداشت گل محمدی از اوایل اردیبهشت ماه در شهرستان کرمان آغاز و تا اواسط خرداد ماه ادامه داردکه  اشتغال زایی 2500 نفر روز را در بر دارد

وی با بیان اینکه سطح زیر کشت محصول گل محمدی در شهرستان کرمان 80 هکتار می باشد، افزود: پیش بینی می شود در سال جاری به میزان 125 تن گل محمدی برداشت و عملکرد این محصول 1800کیلوگرم در هکتار می باشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمان با بیان اینکه قیمت محصول تر از قرار هر کیلو 80 هزار ریال و متوسط قیمت خشک محصول سیصد هزارریال می باشد، ادامه داد: به منظور ترویج کشتهای جایگزین میزان 10 هکتارگل محمدی در سال جاری نیز کشت شده که درمجموع سطح زیر کشت این محصول در شهرستان کرمان 80 هکتار می باشد.

مسعودی در پایان ابراز امیدواری نمود: در زمینه فرآوری این محصول از جمله اسانس و عرقیجات نیز صنایع تبدیلی تکمیلی کشاورزی ایجاد تا کمک شایانی به ارز آوری، تولید پایدار و اشتغالزایی مولد بنماید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: