• جمعه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-1287-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی جنوب شرق کشور خبر داد:

خریداری بیش از 10 هزار برگ سند تاریخی طی یکسال گذشته

مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی جنوب شرق گفت: طی یکسال گذشته در حوزه اسناد غیر دولتی نیز بیش از 10 هزار برگ سند تاریخی توسط سازمان خریداری شده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، حجت الاسلام و المسلمین "محمود محمود آبادی" در دیدار با استاندار کرمان ضمن تشریح و ارائه گزارشی از عملکرد این مرکز، از حمایت های ویژه استاندار کرمان از مجموعه اسناد و کتابخانه ملی قدردانی کرد و با اشاره به جذب مجموعه ارزشمند اسناد دولتی از آموزش و پرورش، گفت: طی یکسال گذشته در حوزه اسناد غیر دولتی نیز بیش از 10 هزار برگ سند تاریخی توسط سازمان خریداری شده است.

وی افزود: در کنار همه فعالیت های اسنادی طبق توافقات انجام شده با اداره کل دادگستری و شرکت توزیع برق شمال، پیشینه و تاریخ شفاهی صنعت برق و عدلیه استان در حال تدوین است که امید می رود نتیجه این فعالیت های علمی و پژوهشی مورد استفاده نسل جوان و محققین این بخش ها قرار گیرد.

مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی جنوب شرق با اشاره به طرح پردیس که مربوط به پیشینه روسای دستگاه های دولتی است، یادآورشد: استاندار کرمان به همت اداره کل روابط عمومی استانداری، در اجرای طرح پردیس با اهدای اسناد و مدارک مربوط به خدمات دولت تدبیر و امید در استان به آرشیو این مرکز پیشقدم بوده است لذا امید می رود سایر دستگاه ها و سازمان های اجرایی از این اقدام الگوبرداری نمایند.

به گزارش ایسنا، علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان نیز در این دیدار افزود: اسناد تاریخی، عبرت آموز و چراغ راه زندگی آیندگان هستند، به گونه ای که هر برگ سند می تواند دیدگاه جدیدی به نسل حاضر ارائه دهد.

وی با خطیر و ارزشمند توصیف کردن ماموریت های سازمان اسناد و کتابخانه ملی، تصریح کرد: نگهداری از میراث مکتوب برای نسل های آینده ضرورت دارد، بلکه باید بدانند در گذشته چه زحمات و اقداماتی برای توسعه و پیشرفت استان آنها صورت گرفته است.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان کرمان همچنین از آمادگی استانداری کرمان در جهت تامین ساختمان مناسب برای مرکز اسناد و کتابخانه ملی جنوب شرق از محل املاک مازاد سایر دستگاه های دولتی در شهر کرمان خبر داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: