• پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-8914-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

رییس کل دادگستری استان کرمان:

کتاب «تاریخ عدلیه کرمان» تالیف می‌شود

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: کتاب "تاریخ عدلیه کرمان" با موضوع فعالیت های دستگاه قضایی استان کرمان بعد از انقلاب تدوین خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "یداله موحد" صبح امروز 21 اردیبهشت ماه در گردهمایی روسای دادگستری استان کرمان بعد از انقلاب اظهار کرد: مهم ترین هدف این گردهمایی این است که با حضور اندیشمندان و مدیران ارشد دستگاه قضایی کتاب "تاریخ عدلیه کرمان" تالیف شود که این اثر ارزشمند برای آیندگان به یادگار خواهد ماند.

وی افزود: سازمان اسناد و کتابخانه های ملی استان به عنوان مجری پروژه است، انجمن تاریخ کرمان، گروه تاریخ دانشگاه شهید باهنر کرمان و جمعی از همکاران قضایی صاحب نظر در امور قضا به این مجموعه کمک خواهند کرد تا در آینده بسیار نزدیک شاهد رونمایی از این کتاب ارزشمند باشیم.

موحد تصریح کرد: از همه کسانی که سند یا مدرکی مرتبط با دستگاه قضایی استان دارند، درخواست می کنیم در این زمینه همکاری کنند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام"فهیم" اولین حاکم شرع کرمان در سال های 1358 تا 60 نیز در این مراسم با بیان اینکه همه انسان ها به ویژه کسانی که در مرحله قضا وارد هستند، در مرحله امتحان هستند و در پیشگاه خداوند امتحان می دهند، افزود: اگر از پس این امتحان خوب برآمدیم، نمره بسیار بالا در نزد خداوند خواهیم داشت و باید سعی کنیم همه ما صفت عدالت را داشته باشیم.

فهیم تصریح کرد: هرکس در هر زمانی هر چند یک لحظه ظلم کند، از درجه عدالت خارج می شود، مگر اینکه توبه و بازگشت کند.

به گزارش ایسنا، در این مراسم "محمدعلی نشاط" فرزند دومین رییس کل دادگستری کرمان به بیان خاطره ای از پدرش پرداخت.
لقمان نشاط در سال های 1360 تا 64 ریاست دادگستری استان کرمان را به عهده داشته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: