• چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 962-3690-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

صدور ۲۲۸۶ گواهینامه صادرات پسته در رفسنجان در سال گذشته

رئیس اداره استاندارد شهرستان رفسنجان با بیان اینکه مهمترین وظیفه اداره استاندارد در رفسنجان صدور گواهینامه صادراتی پسته است، گفت: در سال گذشته 2 هزار و ۲۸۶ گواهینامه صادراتی برای پسته و مغز پسته در رفسنجان صادر شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کویر، ناهید سربازپور صبح امروز 20 اردیبهشت ماه در شورای استاندارد شهرستان رفسنجان اظهار کرد: سازمان استاندارد در سال ۴۲ تاسیس شد و با توجه به اهمیت کنترل کیفی پسته، چهار سال بعد اداره استاندارد در رفسنجان تاسیس شد.

وی تصریح کرد: تلاش ما در اداره استاندارد رفسنجان بر این بوده که نرخ استانداردسازی شهرستان را افزایش دهیم تا برای همشهریان رفاه به وجود بیاوریم.

وی افتتاح دفتر استانداردسازی در فرمانداری رفسنجان را مورد اشاره قرار داد و گفت: سال گذشته نخستین دفتر استانداردسازی وزارت کشور در فرمانداری رفسنجان راه اندازی شد.

رئیس اداره استاندارد رفسنجان بیان داشت: از سال ۸۳ با رعایت اصل ۴۴ قانون اساسی امکان کاهش تصدی گری دولت فراهم شد و کار نمونه‌برداری و آزمون پسته به شرکت‌های خصوصی واگذار شد.

سربازپور خاطرنشان کرد: ۱۹۰ واحد مشمول استاندارد اجباری و تشویقی در شهرستان رفسنجان، انار و شهربابک وجود دارد که زیرنظر اداره استاندارد رفسنجان هستند.

رئیس اداره استاندارد شهرستان رفسنجان با بیان اینکه مهمترین وظیفه اداره استاندارد در رفسنجان صدور گواهینامه صادراتی پسته است، عنوان کرد: در سال گذشته 2 هزار و ۲۸۶ گواهینامه صادراتی برای پسته و مغز پسته در رفسنجان صادر شده است.

امام جمعه رفسنجان نیز مبحث استاندارد را مهم ارزیابی کرد و گفت: اعتماد مردم نسبت به علامت استاندارد کالاها و لوازم وجود دارد و این اعتماد اعتبار سازمان استاندارد است.

حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور افزود: همه مردم دنبال خرید لوازم استاندارد هستند تا کیفیت زندگی‌آنها بالا برود و از توصیه‌های قرآنی است که از روی اطمینان خاطر در یک منزل بنشینند و یا از مرکب مناسب و پوشاک و... بهره‌مند باشد.

وی عنوان کرد: در نظام مهندسی بحث استحکام مطرح است و اکثریت مهندسان ساختمان بیهوده امضا نمی‌کنند چون مسأله زندگی مردم درمیان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: