• چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-5484-5
  • خبرنگار : 23
  • منبع خبر : تولیدی

مدیر کارخانه واگن سازی زرند خبر داد:

رونمایی از نخستین واگن باری لبه بلند کشور در واگن سازی زرند

مدیر کارخانه واگن سازی شهرستان زرند گفت: نخستین واگن باری لبه بلند کشور در کارخانه واگن سازی زرند گروه صنعتی پلور سبز رونمایی شد.

علیرضا کریمی نیک در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، با اعلام این خبر گفت: واگن باری تولید شده برای اولین بار است که با متریال خاص و ضد سایشی در کشور ایران تولید شده است.

وی تصریح کرد: این واگن به دلیل استحکام بسیار بالای ورق استراکچر،به تولید کننده اجازه میدهد که ضخامت ورق را کاهش دهد.لذا وزن واگن نسبت به تولیدات قبلی کشور به میزان 2 تن کاهش یافته است و به همان مقدار امکان افزایش بارگیری وجود دارد.با این توضیح که حداکثر حجم بارگیری واگنهای قبلی تولید شده 67 تن است و این واگن جدید تا 69 تن بارگیری مجاز دارد.

کریمی نیک گفت: با توجه به ورق خاص این واگن که قابلیت ارتجاعی دارد،عمر استراکچر آن نسبت به تولیدات قبلی تا سه برابر افزایش یافته است و به دلیل اینکه مواد معدنی سخت بارگیری میشود معمولا بعد از 5 یا 6 سال بایستی ورق واگن به علت سایش و خارج شدن از استاندارد تعویض گردد در حالیکه این واگن حداقل تا 15 سال نیاز به تعویض ورق نخواهد داشت.

مدیرکاخانه واگن سازی زرند بیان کرد: با توجه به اینکه مصرف این واگن در معادن می باشد لذا در زمان بارگیری اجسام سخت پرتاب میشوند و در تنش هایی که ایجاد میشود این واگن حالت ارتجاعی و ضربه گیری دارد.

وی ادامه داد: ضریب انبساط واگن بسیار کم است و تنش های حرارتی ناشی از مواد داغ باعث اعوجاج نمی گردد.

وی با بیان اینکه ظرفیت این واگن به میزان 2 تن افزایش یافته است گفت:  این واگن برای انتقال مواد مقرون به صرفه تر است ضمن اینکه مصرف سوخت کاهش میابد.بنابراین برای شرایط محیط زیست نیز نسبت به واگنهای قبلی تولید شده در کشور امتیاز ویژه دارد.

کریمی نیک با اشاره به اینکه این واگن باری سومین محصول گروه صنعتی پلور سبز،کارخانه واگن سازی زرند است خاطر نشان کرد: امیدوارم با توجه به امتیازات این واگن و نیاز ضروری معادن کشور ،شرایط و بستر قرارداد ها فراهم و تولید انبوه این واگن آغاز شود .این اتفاق باعث جذب نیرو شکوفایی و نشاط و پیشرفت شرکت میشود و این به معنی اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال است


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: