• سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-5384-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : تولیدی

فرماندار رفسنجان خبر داد:

سرمایه گذاری تجار بزرگ چینی در رفسنجان

فرماندار رفسنجان گفت: با اعتماد و انگیزه‌ای که در سرمایه‌گذاران خارجی ایجاد شده شرکتی به عنوان شرکت مشترک ایران و چین در ایران تأسیس شده است و سرمایه‌گذاران بزرگ چین فقط در رفسنجان سرمایه گذاری خواهند کرد.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کویر، حمید ملانوری ظهر امروز 19 اردیبهشت ماه در نخستین جلسه شورای اداری شهرستان رفسنجان در سال 96 با تبریک اعیاد شعبانیه و گرامیداشت هفته سربازان گمنام امام‌ زمان (عج)، اظهار کرد: 9 اردیبهشت ماه روز شوراها را سپری کردیم. شوراها یکی از برکات نظام است و تشکیل شوراها گام بزرگی برای تحقق اهداف نظام اسلامی بود.
وی با اشاره به شعار «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال»، افزود:  انتظار این است که در راستای اجرایی ‌شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گام‌های بزرگی بر داریم.
وی در ادامه به انتخابات 29 اردیبهشت‌ماه اشاره و تصریح کرد: دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا مهم و سرنوشت‌ساز بوده و تأکید مقام معظم رهبری بر این است که نظام بر پایه حضور مردم بنا شده و ادامه آن هم بر پایه همین اصل است.
ملانوری با اشاره به اهمیت انتخابات اذعان کرد: در حضور مردم نکات مهمی وجود دارد، لبیک به دعوت مقام معظم رهبری و اینکه ما هنوز به آرمان‌های انقلاب معتقد و پشتیبان آن هستیم و تجدید بیعت با روح بلند امام راحل و خشنودی جامعه ایثارگری از دیگر نکات مهم این حضور است. حضور باشکوه مردم هنگامی رقم می‌خورد که مردم به ما و رفتارمان و همچنین رفتار سیاسیون، کاندیداها و طرفدارانشان اعتماد کنند.
فرماندار رفسنجان تأکید کرد: انگیزه و اعتماد به نظام سبب حضور مردم پای صندوق‌های رأی می‌شود و این انگیزه نباید از بین برود.
وی خواستار همکاری دستگاههای اجرایی در برگزاری انتخابات شد و گفت:  فرآیند انتخابات تاکنون طی شده و روز برگزاری آن مهم و حساس است، بر اساس قانون، عقل و عرف همه امکاناتی که در اختیار ما است، باید در خدمت سلامت و امنیت انتخابات قرار گیرد.
ملانوری تصریح کرد: نباید امکانات دولتی له یا علیه کاندیدایی استفاده و در زمان اداری و جلسه‌های دولتی طرفداری از گروه یا کاندیدای خاصی شود و شائبه ایجاد کرد.
ملانوری ادامه داد: ما به عنوان مجریان انتخابات، هیأت‌های اجرایی و نظارت و ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی با اعتقاد بر رعایت قانون و اصل بی‌طرفی این امر مهم را پیش می‌بریم و فضای انتخاباتی در شهرستان هم باید براساس قانون پرشور و حرارت ایجاد شود.
رئیس ستاد انتخابات شهرستان رفسنجان اظهار کرد: در انتخابات امسال 197 شعبه اخذ رای در شهرستان رفسنجان وجود دارد که از این تعداد 152 شعبه در بخش مرکزی و مابقی در بخش های کشکوئیه، نوق و فردوس هستند.
ملانوری با بیان اینکه 87 شعبه مربوط به شهر رفسنجان است و انتخابات شورای شهر رفسنجان به صورت تمام مکانیزه انجام می شود، افزود: انتخابات ریاست جمهوری به صورت تعرفه ای و کاغذی است و در مجموع انتخابات در چهار شهر و روستاهای شهرستان تعرفه ای و کاغذی انجام می‌شود.
فرماندار رفسنجان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسائل اقتصادی و توسعه‌ای شهرستان، اظهار داشت: طرح احیاگران آبادی طرح بسیار خوبی است که به کل استان تعمیم ‌داده خواهد شد. همچنین در منطقه معین‌های محلی برای روستاها انتخاب شده که برای پیشرفت و توسعه و طرح‌های مطرح ‌شده در آن‌ها حمایت می‌شوند.
ملانوری بیان کرد: در نیمه اول امسال شاهد بهره‌برداری از طرح‌های بزرگی از جمله فروکروم با سرمایه‌گذاری بیش از 700 میلیارد تومان هستیم.
فرماندار رفسنجان خاطرنشان کرد: با اعتماد و انگیزه‌ای که در سرمایه‌گذاران خارجی ایجاد شده شرکتی به عنوان شرکت مشترک ایران و چین در ایران تأسیس شده است و سرمایه‌گذاران بزرگ چین فقط در رفسنجان سرمایه گذاری خواهند کرد.
ملانوری در ادامه با اشاره به ظرفیت بزرگ مجموعه مس در شهرستان، تصریح کرد: انتظار می‌رود، سهم اشتغال رفسنجانی‌ها بیشتر شود و باید در پروژه‌های پیمانکاری و سایر پروژه‌ها نیروی انسانی بومی مد نظر قرار گیرد.
وی ادامه داد: هر صنعتی آلایندگی دارد و صنعت مس هم آلایندگی بالایی دارد و توجه به رفع آلایندگی‌ها امری ضروری است و برای آن اقدامات خوبی انجام شده اما با توجه به اینکه این آلایندگی متوجه شهرستان رفسنجان بوده، محیط‌ زیست، سلامت مردم و ... را تحت ‌تأثیر گذاشته است، بنابراین مس باید در بخش کمک به زیرساخت‌های این شهرستان کمک بیشتری کند.
فرماندار رفسنجان عنوان کرد: در ازای سدی که توسط مس سرچشمه ایجاد شده است، باید خدمت دیگری از سوی مس به منطقه ما شود یا حقابه بدهد یا شبکه فاضلاب شهری رفسنجان را مس اجرا کند که انتظار می‌رود، این امر مورد توجه مدیران مس قرار گیرد.
ملانوری خاطرنشان کرد: ورزشکاران ما انتظار دارند با توجه به این ظرفیت ورزشی یک ورزشگاه در خور شأن‌ خود داشته باشند و ضرورت دارد، فضای اصلی ورزشگاه تکمیل شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: