• دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-987-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

نماینده شورای فرهنگی و اجتماعی زنان کشور:

سند 2030 مغایر ارزش های فرهنگی و قوانین ملی کشور است

نماینده شورای فرهنگی و اجتماعی زنان کشور گفت: سند 2030 به اسم مبارزه با خشونت است اما آنها به دنبال این هستند که مسایل اعتقادی و رفتاری ما را تغییر دهند و این سند مغایر ارزش های فرهنگی و قوانین ملی ما است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "کبری خزعلی" عصر امروز 18 اردیبهشت ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک روز جوان، گفت: در ابن برهه و امتحانی که در پیش رو داریم باید بحث نفوذ و نفاق با جامعه و جوانان را توجه کنیم.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، اظهار کرد: مقام معظم رهبری تاکید دارند که نفوذ در تمامی ابعاد شخصی و مهمتر از آن به صورت شبکه ای در حال ضربه زدن است و همه دستگاه ها باید در این خصوص دقت داشته باشند تا در مقابل نفوذ دشمنان مقابله کنند.

نماینده شورای فرهنگی و اجتماعی زنان کشور به برخی از قراردادهایی  که قانون اساسی را زیر پا گذاشته اند، اشاره و بیان کرد: پذیرش سند 2030 عوارضی دارد، به این دلیل که پذیرش آن برعلیه ما صادر شده است و اگر قانونی شود و ما خلاف آن عمل کنیم، تحریم ها تشدید خواهند شد.

وی به هدف پنجم از سند ۲۰۳۰ که درباره «برابری جنسیتی و توانمندسازی زنان و دختران» است، پرداخت و عنوان کرد: با لفظ «عدالت جنسیتی و توانمندسازی زنان و دختران» در برنامه¬ریزی¬های مختلف عملیاتی کرده و با اذعان و تأکید مؤکد بر اینکه این عبارت، همان هدف پنجم برنامه توسعه پایدار است.

خزعلی اضافه کرد: در هدف پنجم توسعه پایدار که معاونت امور زنان و خانواده تعهد داده تا مطابق آن عمل کند، چند اشکال وجود دارد؛ بررسی عملکرد و اظهارات مسئولان در حوزه زنان و خانواده نشان می دهد که به اسناد بالادستی نظام در این موضوع  کم توجهی و به جای آن اهتمام بیشتر برای عمل به رهنمودهای سازمان ملل دارند.

وی افزود: علیرغم عدم الحاق کشورمان به کنوانسیون رفع تبعیض علیه زنان و اعلام مخالفت شدید حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری و مراجع عظام نسبت به آن، شاهد هستیم که سند توسعه پایدار، ترکیبی از این معاهده و معاهدات مشابه است که مورد تصویب دولت قرار گرفته و حتی کمیته رفع تبعیض علیه زنان ملاک¬ها و معیارهای ارزیابی و نظارت بر عملکرد دولت در اجرای هدف پنجم توسعه پایدار در ایران را بر عهده دارد.

نماینده شورای فرهنگی و اجتماعی زنان کشور ادامه داد: مسئولان نظام باید تمامی اقدامات تقنینی و اجرایی را برای پیشگیری از ازدواج دختران  پیش از ۱۸ سالگی را به عمل آورند و دختران (با تأکید بر ۱۵ سال به بالا) به اطلاعات جنسی و وسائل پیشگیری از بارداری دسترسی داشته باشند که دولت باید اقدامات جدی در این زمینه به عمل آورد.

خزعلی با بیان این مطلب که در شهریور ۹۵ وزیر آموزش و پرورش در اجلاس اینچئون سند آموزش ۲۰۳۰ را امضاء می کند، تصریح کرد: این سند بلافاصله وارد دستور کار دولت شده و ظرف 3 ماه تصویب می¬شود.

وی مطرح کرد: بر اساس اسنادی که جمع آوری شده است، در شهریورماه سال گذشته هیأت وزیران و معاون اول ریاست جمهوری طی یک جلسه، هماهنگی های لازم را به عمل آورده و راهکارهای تحقق اهداف و تعهدات آموزش ۲۰۳۰ را ارائه کرده اند، که این اهداف کاملا همسو با اهداف و تعهدات سند توسعه پایدار است و حتی کارگروه ملی ۲۰۳۰ با حضور مسئولان دستگاه¬های اجرایی تشکیل شده است.

نماینده شورای فرهنگی و اجتماعی زنان کشور با اشاره به اینکه اهداف توسعه پایدار متنی به شدت تعهدآور است که رؤسای دولت¬ها را ملزم به اقدام عملی در کشور خویش می¬کند، تاکید کرد: این سند با مدیریت دفتر یونسکو در ایران بدون اطلاع¬ رسانی به مجلس یا شورای عالی انقلاب فرهنگی آماده شده است کخ بصورت ناگهانی در تاریخ 20 آذرماه سال 95 در مجموعه فرهنگی تلاش از آن رونمایی شد.
 
وی با بیان اینکه از این زمان بود که برخی مسئولان نظام بیرون از مجموعه هیأت وزیران متوجه این اقدام مهم شدند، افزود:  بررسی کارشناسان حقوقی نشان می¬دهد که این اقدام قانونی نیست زیرا طبق اصل ۷۷ قانون اساسی، عهدنامه¬ها، مقاوله¬نامه¬ها، قراردادها و موافقت¬نامه¬های بین¬المللی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد، حال آنکه این سند به مجلس ارائه نشده است.

نماینده شورای فرهنگی و اجتماعی زنان کشور اظهار کرد: به موجب اصل ۱۵۳ قانون اساسی و مستفاد از آن، هرگونه قرارداد یا توافق حقوقی که منجر به سلطه بیگانه بر منابع فرهنگی و اجتماعی و دیگر شئون کشور شود ممنوع است، حال آنکه در این سند به صراحت ذکر شده که شاخص های ملی باید براساس داده های یونسکو، یونیسف و بانک جهانی تعیین شود.

وی ادامه داد: دولت موظف است به طور مستمر و با فاصله¬های کوتاه، تمامی اطلاعات آموزشی از حیث منابع، محتواها، افراد آموزش دهنده و آموزش گیرنده، مکان های آموزشی و... را به سازمان ملل ارائه نماید و این یعنی ارائه اطلاعات دقیق به سازمان ملل و از آن طریق به آمریکا و مراکز براندازی نظام است. قابل توجه است که این سند پشت پرده نابودی کشورهای اسلامی است و یکی از سیاست های بلند مدت آمریکا نابودی کشورهای اسلامی است که یکی از این کشورها ایران است.

خزعلی با بیان این مطلب که اگرطرح های مصوب 20 سال قبل اجرا می شد، ما چند برابر اشتغال در کشور داشتیم، تصریح کرد: اوج پیشرفت علمی ما آن زمانی بود که به تکنولوژی انرژی هسته ای، فرستادن ماهواره به فضا و ... دست یافتیم و پرورش جوانان و دانشمندانی داشتیم که دشمن با شهید کردن آنها جلوی ما ایستاد.

وی مطرح کرد: امروز طی این سند ما باید دانشمندان خود را به اسارت به سایر کشورها بدهیم و با این تعهد کشور ما عقب مانده می شود به گونه ای که عربستان و کویت در امر توسعه از ما پیشی می گیرند.

نماینده شورای فرهنگی و اجتماعی زنان کشور از دین زدایی و فرهنگ زدایی این سند سخن به میان آورد و افزود: این سند به اسم مبارزه با خشونت است اما آنها به دنبال آن هستند که مسایل اعتقادی و رفتاری ما را تغییر دهند و این سند مغایر ارزش های فرهنگی و قوانین ملی ما است.

وی بیان کرد: ما در زمان جنگ با روش های امام راحل و کمک مردم پیشرفت های زیادی در بخش های گوناگون داشتیم، آیا اکنون باید بترسیم که 40 سال از عمر انقلاب گذشته است و توانمندی های ما بیشتر شده است؟ اما امروز که ترسیدیم و عقب نشسته ایم دشمن پیش آمده است.

خزعلی با اشاره به اینکه هیچ تعهد نامه ای بدون تصویب مجلس نباید اجرا شود، اعلام کرد: براساس اصل 170 قانون اساسی هر فرد می تواند در برابر اینگونه قراردادها مخالفت کند و هر قاضی می تواند این قرارداد را لغو کند، اما باید مردم اقدام کنند.

وی به تعامل کشور با دنیا در گذشته اشاره و خاطر نشان کرد: در دولت قبل با آمریکا مذاکره داشته ایم و هیچ گاه قطع رابطه با دنیا نکرده ایم این در حالی است که ما باید بازیگر فعال باشیم و نباید بازی خور باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: