• دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-3986-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : تولیدی

15 درصد ازدواجهای دانشجویان علوم پزشکی استان در رفسنجان

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با اعلام اینکه در یکسال گذشته 1176 زوج دانشجو در دانشگاههای علوم پزشکی استان ازدواج کرده اند، گفت: در یکسال گذشته 185 زوج دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان به خانه بخت رفتند که این میزان 15 درصد ازدواجهای دانشجویان علوم پزشکی استان را شامل می شود.

حجت الاسلام عباس صادقی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر با تبریک ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان اظهار کرد: کشور ما یکی از جوانترین کشورهای دنیا است که این موضوع یک نعمت الهی است و ما یک نیروی کار جوان، فعال، پویا و پرتلاش داریم.

وی افزود: متاسفانه در کشور ما به درددل جوانها گوش داده نمی شود و باید ببینیم دغدغه جوانهای امروز چیست، امروز جوانها از آینده کاری خود نگران هستند و این دغدغه اصلی جوانان است و در وهله دوم ازدواج آنها است.

وی بیان کرد: وقتی که جوانی بیکار شد هر بحث انحراف اخلاقی و آسیب اجتماعی ممکن است گربیان او را بگیرد و سرچشمه این آسیبها بیکاری است.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان تصریح کرد: برای 90 تا 95 درصد دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان کار وجود دارد و از معدود دانشگاهها و اداراتی است که آینده شغلی برای جوانان و دانشجویان وجود دارد و از این جهت دغدغه ای برای دانشجویان وجود ندارد.

صادقی به فراهم شدن خوابگاه برای همه دانشجویان این دانشگاه اشاره و اذعان کرد: از سوی دیگر یکسری برنامه های فرهنگی، اجتماعی، دعوت از اساتید نخبه کشوری، اردوهای زیارتی و تفریحی برای دانشجویان فراهم و توانسته اوقات فراغت آنان را پر کند.

وی در ادامه ابراز داشت: دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان دبیر استانی ازدواج دانشجویی است و هر سال با تبلیغاتی که انجام می شود و فراهم شدن امکاناتی نظیر کلاس آموزشی و اردوی سیاحتی و زیارتی، استقبال بسیار خوبی از ازدواجهای دانشجویی شده است.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با اعلام اینکه در یکسال گذشته 1176 زوج دانشجو در دانشگاههای علوم پزشکی استان ازدواج کرده اند، افزود: در یکسال گذشته 185 زوج دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان به خانه بخت رفتند که این میزان 15 درصد ازدواجهای دانشجویان علوم پزشکی استان را شامل می شود.

صادقی ادامه داد: اگر بتوانیم منازلی هر چند کوچک را تهیه کنیم و در اختیار دانشجویانی که قصد ازدواج دارند قرار دهیم انگیزه خوبی برای ازدواج دانشجویان خواهد بود.

وی همچنین اعلام کرد: نزدیک به 60 نفر از دانشجویان دختر و پسر دانشگاه را در سال گذشته به عتبات و کربلای معلی اعزام کردیم در سال آینده نیز این روال انجام شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: