• دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 962-188-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : تولیدی

معاون اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان به ایسنا خبر داد:

برگزاری بیش از 300 برنامه فرهنگی و ورزشی در هفته جوان استان کرمان

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: به مناسبت هفته جوان در استان کرمان بیش از 300  برنامه متنوع فرهنگی و ورزشی برگزار خواهد شد.

"روح الله اسدی" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، ضمن تبریک هفته جوان و قدردانی از دولت به دلیل انتخاب مدیری جوان برای سکانداری ورزش و جوانان استان کرمان اظهار کرد: براساس مصوبه شورای عالی جوانان روز میلاد حضرت علی اکبر (ع) روز جوان و هفته مصادف با ولادت ایشان یعنی از 9 تا 15 شعبان هفته جوان نام گذاری شده است.  

وی با اشاره به لزوم جوان گرایی افزود: این روز ها فرصت مناسبی برای سایر  دستگاه های اجرایی است تا فعالیت ها و خدمات خود را به جوانان معرفی و در معرض قضاوت قرار دهند.

اسدی بیان کرد: بنابراین متناسب با اسامی روزهای این هفته، اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان، اداره ورزش و جوانان شهرستان، سمن های جوانان استان کرمان و سایر دستگاه های اجرایی برنامه های فرهنگی و آموزشی مختلفی را تدوین و اجرا خواهند کرد.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به اسامی روزهای هفته جوان گفت: شنبه 16 اردیبهشت ماه روز جوان، مشارکت، ورزش، سلامت و یکشنبه 17 اردیبهشت ماه روز جوان، مشارکت، ورزش، خانواده نامگذاری شده بود.

وی ادامه داد: همچنین امروز دوشنبه 18 اردیبهشت ماه و سومین روز از هفته جوان که مصادف با میلاد حضرت علی اکبر (ع) می باشد، روز جوان، مشارکت، ورزش و شکوفایی نامیده شده است.

اسدی افزود: سه شنبه 19 اردیبهشت ماه نیز روز جوان، مشارکت، ورزش و محیط زیست، چهار شنبه روز جوان، مشارکت، جوان و مسئولیت اجتماعی، پنج شنبه روز جوان، مشارکت، ورزش و فراغت و جمعه 22 اردیبهشت ماه روز جوان، مشارکت، ورزش و انتظار نامیده شده است.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان سپس اظهار کرد: به مناسبت هفته جوان در استان کرمان بیش از 300  برنامه متنوع فرهنگی و ورزشی برگزار خواهد شد که از جمله این برنامه ها می توان به برگزاری ستاد های ساماندهی، برگزاری جشنواره نشاط و امید، تقدیر از جوانان و دبیران سمن های فعال، برگزاری مسابقات مختلف ورزشی و تخفیف اماکن ورزشی ویژه جوانان اشاره کرد.

وی افزود: به علاوه کارگاه های متعدد آموزشی در راستای توانمند سازی جوانان به خصوص مهارت های زندگی و اجتماعی، برگزاری اردوهای گردشگری و هویتی، جشن محله پاک به همراه مشاوره، غبار روبی گلزار شهدا، دیدار با ائمه جمعه و مسوولین، برگزاری مسابقات قرآنی ویژه جوانان و ورزشکاران، برگزاری نمایشگاه های مختلف فرهنگی و ورزشی، بازدید از کمپ های ترک اعتیاد، برگزاری مسابقات فرهنگی و کتابخوانی، اعزام جوانان به نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و برگزاری مراسم انس با قرآن کریم نیز در هفته جوان برگزار خواهند شد.

اسدی خاطرنشان کرد: اجرای برنامه ها با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، اعزام جوانان به حرم امام راحل و تجدید میثاق با آرمان های امام (ره)، در اختیار گذاشتن فضاهای ورزشی برای جشن ازدواج جوانان، اجرای برنامه های پاکسازی محیط زیست، برگزاری مسابقات ورزشی ویژه کارکنان ورزش و جوانان، ارائه مشاوره رایگان از طریق مراکز مشاوره خانواده و دیدار با خانواده شهدای جوان هم از دیگر برنامه های هفته جوان در استان کرمان به شمار می روند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: