• یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-5084-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : تولیدی

رییس شرکت غله استان کرمان خبر داد:

خریداری بیش از ۹۳ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان

رییس شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمان با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم گندم معمولی ۱۳۰۰ تومان و قیمت هر کیلوگرم گندم درم ۱۳۳۰ تومان است، تصریح کرد: تاکنون بیش از ۹۳ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری شده است.

"مجید نژادبیگلری" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، با بیان اینکه برداشت و خرید گندم از ۱۴ فروردین ماه امسال در جنوب استان و در شهرستان های رودبار و قلعه گنج آغاز شده است، افزود: ۳۰ مرکز خرید تضمینی گندم در استان کرمان در نظر گرفته شده که ۱۱ مرکز در جنوب و ۱۹ مرکز در شمال استان قرار دارد.

نژادبیگلری با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم گندم معمولی ۱۳۰۰ تومان و قیمت هر کیلوگرم گندم درم ۱۳۳۰ تومان است، تصریح کرد: تاکنون بیش از ۹۳ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری شده است.

رییس شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمان گفت: در شمال است خرید تضمینی گندم از یک هفته قبل آغاز شده و ابتدای خرید هستیم و طی ۱۵ روز آینده به اوج خود می رسد.

وی در ادامه درباره حمل و نقل گندم به مراکز خرید بیان کرد: دو شرکت دولتی کار حمل و نقل گندم و آرد را در کشور انجام می دهند و با توجه به اینکه این دو شرکت یکی دو سال از لحاظ مالی به مشکلاتی دچار و هنوز هم واگذاری آنها کامل نشده، استقبال راننده ها برای کار در این شرکت ها کمتر بود اما با همکاری شبانه روزی مدیران، حمل گندم از جنوب استان به نحو احسن انجام شد و هیچ مشکلی نیست.

نژادبیگلری با بیان اینکه هر روز ۷۵ دستگاه تریلی از جنوب به شمال استان بارگیری و ۱۸۰۰ تن گندم را منتقل می کند که عملکرد بسیار خوبی است، بیان کرد: توقع این بود اداره حمل و نقل و پایانه ها به ویژه در جنوب استان امسال همکاری بیشتری نداشته باشد که در روزهای اول همکاری کم بود.

رییس شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمان در پایان با بیان اینکه ۷۰ درصد خرید گندم انجام شده، گفت: پیش بینی می شود ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش تولید گندم را نسبت به سال گذشته در استان کرمان داشته باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: