• یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-887-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان عنوان کرد:

راهکارها برای توسعه و رونق صنعت گردشگری استان، حلقه گمشده برنامه های نامزدهای شوراها

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای استان کرمان برای توسعه گردشگری حوزه انتخابی خود می بایست، برنامه ارائه دهند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "محمود وفایی" با بیان اینکه ارائه راهبردها و راهکارها برای توسعه و رونق صنعت گردشگری همواره در برنامه های تبلیغاتی نامزدهای شوراهای اسلامی شهرها و روستاها به عنوان حلقه گمشده وجود داشته است، افزود: مردم باید افرادی را برای شوراهای اسلامی انتخاب  کنند که در برنامه های  خود نیم نگاهی به صنعت گردشگری دارند.

وی با اشاره به اینکه سال 1396 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نامگذاری شده است، اظهار کرد: بدون شک صنعت گردشگری می تواند در زمینه ایجاد اشتغال سهم بسزایی در شهرها و روستاها داشته باشد.

وفایی با بیان اینکه شهرداریها و شوراها می توانند با ایجاد زیرساختهای لازم زمینه را برای جذب گردشگر فراهم کنند، بیان کرد: ورود یک گردشگر به مقاصد گردشگری زمینه را برای ایجاد 10 شغل پایدار ایجاد می کند و توسعه صنعت گردشگری رونق پایدار آن مقصد گردشگری را به  همراه دارد.

وی با تاکید بر اینکه در استان کرمان چند هزار اثر شناخته شده و هفتصد بنای تاریخی ثبت ملی و هفت اثر ثبت جهانی وجود دارد، تصریح کرد: کاندیداهای شورای اسلامی شهرها و روستاها باید با ارائه برنامه های خود بگویند چه راهکارهایی برای حضور گردشگران و رونق صنعت گردشگري حوزه انتخابيه خود دارند.

وفایی با بیان اینکه متاسفانه نامزدهای انتخاباتی در بروشورهای انتخاباتی خود از هر موضوعی سخنی به میان می آورند، اما برای گردشگری برنامه ای ندارند، خاطرنشان کرد: از مردم انتظار می رود با مطالعه برنامه های کاندیداهای انتخاباتی شوراهای اسلامی شهرها و روستاها افرادی را برکرسی این شوراها بنشانند که دارای برنامه ای جامع و کامل برای توسعه گردشگری هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: