• یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-4984-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : تولیدی

نماینده مردم سیرجان در خانه ملت در گفت و گو با ایسنا:

پای شرکت های غیر بومی روی حنجره کرمانی ها

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی از وجود تعداد زیاد نیروی غیر بومی در استان کرمان خبر داد و گفت: بنده به عنوان نماینده مردم، تذکرات لازم را به مسئولین مربوطه داده ام، اما آنچه به جایی نرسد، فریاد است و فریاد.

"شهباز حسن پور" در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا منطقه کویر،
گفت: متاسفانه امروز بیش از ده ها شرکت در استان کرمان در حال فعالیت هستند که دفاتر آنها در استان کرمان نیست و مالیات و عوارض آنها در کرمان پرداخت نمی شود.

وی با اشاره به بررسی های خود از این شرکت ها، ادامه داد: نیروی کار این شرکت ها حتی از نیروهای غیر بومی است و با توجه به اینکه استان کرمان یکی از پهناورترین استان های کشور است، بنابراین با معضل شدید بیکاری در استان روبرو هستیم.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی این اقدام را بسیار نازیبا و ناپسند دانست و بیان کرد: از مدیران و مسئولین استان مجدانه درخواست دارم که سریعتر تکلیف این شرکت ها را روشن کنند.

وی سرمایه اصلی استان کرمان را نیروی انسانی آن نامبرد و افزود: استان کرمان نیروهای متخصص، متعهد، کاردان، شایسته و تحصیل کرده زیادی دارد که متاسفانه نیروی بیکار استان کرمان زیاد است و اکنون صدای خانواده ها در شهرستان ها بلند شده و به فرمانداری ها و نمایندگان مجلس مراجعه می کنند تا تدابیری برای رفع مشکل بیکاری جوانان آنها اندیشیده شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: نیازمند تغییر رویکرد مدیران استان به این موضوع هستیم زیرا این شرکت ها از منابع و امکانات استان کرمان استفاده می کنند، اما مالیات و عوارض خود را به حساب تهران واریز می کنند.

وی از سرخوردگی جوانان استان کرمان سخن به میان آورد و ومطرح کرد: در همه نقاط کشور شرایط استفاده از نیروی بومی تعریف شده است.

حسن پور از تعداد زیاد نیروهای کار غیر بومی در استان کرمان خبر داد و اظهار کرد: این موضوع، استان کرمان را دچار مشکل کرده است و در آینده قطعا این موضوع به یک بحران کارگری تبدیل خواهد شد.

وی اعلام کرد: متاسفانه فقط در حوزه شهرستان سیرجان بیش از 2 هزار نفر نیروی غیر بومی، غیر استان کرمانی وجود دارد و بنده به عنوان نماینده مردم، تذکرات لازم را به مسئولین مربوطه داده ام، اما آنچه به جایی نرسد، فریاد است و فریاد.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این موضوع را به معاون سیاسی امنیتی استانداری و فرماندار متذکر شده ام، اما تاکنون هیچ اقدام عملی از سوی معاون سیاسی استاندار و فرماندار سیرجان صورت نپذیرفته است

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: