• شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-3886-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق کرمان مدعی شد؛

خروج 70 درصد نخبگان از استان

رئیس اتاق کرمان با اشاره به اینکه استان کرمان طی سال های گذشته با وجود امکانات و پتانسیل های ارزشمند و فراوان، به رشد لازم نرسیده است، گفت: سرمایه گذاری در صندوق های جسورانه می تواند راه میانبری برای جبران غفلت گذشته باشد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "سیدمهدی طبیب زاده" در نشست با اعضای صندوق جسورانه سرآوا، افزود: حوزه هایی مانند فرودگاه، معدن و... اگر چه لازم هستند اما دیگر ارزش آفرین نیستند و باید با راهکارهای جدید به خلق ثروت و ارزش آفرینی بپردازیم.

وی با تاکید بر اینکه پتانسیل علمی و دانشگاهی استان کرمان بسیار بالاست اما بیش از 70 درصد نخبگان از استان خارج می شوند، ادامه داد: باید بر روی برگزاری استارت آپ ها و ایجاد کسب و کارهای جدید و خلاقانه تمرکز کرد تا بتوان با ایجاد امیدواری بیشتر بخشی از نخبگان را در استان نگه داشت.

طبیب زاده، تصریح کرد: عملکرد خوب و رشد فزاینده ارزش کالا در صندوق های جسورانه، باعث شده اتاق کرمان به دلیل مسئولیت های اجتماعی در خلق ثروت و توسعه کسب و کار و همچنین سرمایه گذاری با بازدهی بالا، به سمت بررسی و حمایت از سرمایه گذاری در این صندوق ها تمایل پیدا کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: