• پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-787-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

آغاز مسابقات قرآنی دانشجویان مناطق ۷ و ۸ کشور در رفسنجان

سی و دومین مسابقات قرآنی دانشجویان مناطق ۷ و ۸ کشور در دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان آغاز شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دبیر برگزاری این جشنواره پیش از ظهر امروز 14 اردیبهشت ماه در مراسم افتتاحیه این مسابقات اظهار کرد: خوشحالیم که در آغاز بیست و پنجمین سالگرد تاسیس دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان میزبان مسابقات قرآنی مناطق ۷ و ۸ کشور هستیم.

مجید فصیحی‌هرندی افزود: در دانشگاههای ما عشق و علاقه به قرآن فراوان است و بسیاری از دانشجویان، اساتید و کارمندان با این کتاب حیات بخش انس دارند و امیدوارم نورانیت این جشنواره در دانشگاه‌ها و فضاهای فرهنگی کشور تداوم داشته باشد.

معاون فرهنگی دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان بیان کرد: هدف از برگزاری این مسابقات شناسایی و معرفی استعدادهای دانشجویان، تقویت سطح تلاوت و انس بیشتر با قرآن و ارتقای فعالیتهای قرآنی است.

وی ابراز کرد: در دنیای امروز ارتباطات و تاثیرگذاری آن بر جوامع انسانی نقش قرآن و قدرت هدایتگری آن بیش از هر زمان دیگری احساس می شود. یکی از نامهای قرآن کریم ذکر است که انسان را از‌ جهل و غفلت نجات می دهد و موجب بیدری و هوشیاری انسان است.

فصیحی‌هرندی با بیان اینکه اگر تلاوت قرآن با درک مفاهیم و عمل به آموزه های قرآنی همراه باشد، سبب ایجاد آرامش و سعادت دنیا و رستگاری اخروی می‌شود، تصریح کرد: با توجه به اهمیت آشنایی با قرآن و انس با آیات الهی و نقش بی بدیلی که فراگیری قرآن و استفاده از ظرفیتهای آن در زندگی فردی و اجتماعی دارد، همچنین اهتمام به فعالیت قرآنی از ارزش بالایی برخوردار است.

دبیر برگزاری جشنواره اظهار کرد: در این مسابقات شاهد حضور ۸۸ شرکت کننده از استان‌های کرمان، فارس، کهکیلویه و بویراحمد، هرمزگان و سیستان و بلوچستان و بوشهر هستیم که از این تعداد 47 نفر خانم و 41 نفر آقا هستند.

فصیحی هرندی اضافه کرد: در رشته حفظ ۱۷ دانشجوی پسر و ۲۳ دختر، در رشته تلاوت تحقیق ۱۰ دانشجوی پسر و ۱۱ دختر  و در رشته ترتیل ۱۴ دانشجوی پسر و ۱۳ دختر شرکت کردند.

به گزارش ایسنا، اختتامیه این مسابقات فردا جمعه برگزار می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: