• پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-5514-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : پوششی

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان:

سوء استفاده از شخصیت سردار سلیمانی

 رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان گفت: متاسفانه اخیرا از شخصیت و تصویر سردار حاج"قاسم سلیمانی" سوء استفاده می شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، سرهنگ"محمدمهدی ابوالحسنی" صبح امروز 14 اردیبهشت ماه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه متاسفانه اخیرا شاهد هستیم که از شخصیت و تصویر سردار حاج قاسم سلیمانی سوء استفاده می شود، اظهار کرد: در جامعه ای که نگاه به فرهنگ دفاع مقدس به عنوان یک نگاه ارزشی هست، سوء استفاده از شخصیت های آن کار صحیحی نیست.

سرهنگ ابوالحسنی بیان کرد: توسط اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و همچنین موسسه  حماسه ثارالله 127 پروژه در تاریخ جنگ تعریف شده است، تاکنون نیز چهار عنوان به چاپ رسیده و منتشر شده است.

وی با اشاره به اینکه برای تمام عملیات ها کتاب نوشته می شود، افزود: بقیه کتاب ها هنوز در مرحله پژوهش هستند.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان سپس یادآور شد: مدت پنج سال برای تحقیق و پژوهش این کتاب ها تلاش شده و بیش از 40 میلیون تومان هزینه تدوین و تالیف و پژوهش شده است.

وی ادامه داد: درواقع زیرساخت(مصاحبه ها و...) این کتاب ها بیش از 100 میلیون تومان هزینه دربرداشته است اما براحتی سوء استفاده شده و حقوق این مجموعه ها نادیده گرفته شده است.

سرهنگ ابوالحسنی گفت: کتاب "تا مرز کوشک" با عنوان " نبرد سیدجابر" و کتاب" جاده های ناهموار امامزاده" اکنون با عنوان" هجوم به تهاجم" در حال توزیع است در حالیکه در استان کرمان توسط اداره کل حفظ آثار و موسسه حماسه ثارالله تهیه و تدوین شده اند اما اکنون توسط انتشارات "یازهرا" با استفاده از تصویر سردار سلیمانی در حال فروش هستند.

وی تاکید کرد: کتاب های اصلی بزودی با مقدمه ای از سوی سردار سلیمانی در حد وسیع منتشر خواهند شد، ضمن اینکه انتشارات "گرا" وابسته به بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس نیز با توجه به عدم واگذاری غرفه از طریق مدیران نمایشگاه کتاب تهران، موفق به حضور در نمایشگاه و ارائه اصل کتاب های خود نشده است.

سرهنگ ابوالحسنی خاطرنشان کرد: از سوی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با ناشر تماس گرفته و درخواست شد نسبت به عدم توزیع این کتاب ها با تصویر سردار سلیمانی اقدام شود و حتی از دفتر سردار سلیمانی نیز با انتشارات تماس گرفته شده و انتشارات مورد نظر اعلام کرده است کتاب ها را توزیع نمی کند اما متاسفانه با عدم صداقت در حال توزیع کتاب هستند، بنابراین خرید این کتاب ها مشارکت در یک عمل غیراخلاقی محسوب می شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: