• چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 962-2990-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری کرمان:

واگذاری 500 میلیون تومان تسهیلات به طرح های اقتصاد مقاومتی روستایی

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری کرمان تصریح کرد: برای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در روستاها تا سقف 500 میلیون تومان تسهیلات کم بهره به دهیاران واگذار می شود که این تسهیلات اشتغالزایی روستایی به دهیارانی که طرح های اشتغالزایی پایدار معرفی کنند، پرداخت خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "هادی شهسوارپور" عصر امروز 13 اردیبهشت ماه در جمع خبرنگاران در رفسنجان اظهار کرد: مجوز اعطای تسهیلات از اواخر سال گذشته تاکنون برای 10 طرح اشتغالزایی در روستاهای استان کرمان صادر شده و هشت متقاضی تاکنون این تسهیلات را دریافت کرده اند که طرح ایجاد گلخانه در بخش کشکوئیه رفسنجان با اشتغالزایی 120 نفر، نمونه ای از این طرح ها است.

وی ادامه داد: دهیاران با معرفی طرح های اشتغالزایی در روستاها می توانند تسهیلات با بهره هشت درصد و بازپرداخت هشت ساله دریافت کنند، ضمن اینکه دهیاران نیز می توانند بدون ضامن و با ارائه سفته و چک دهیاری تا سقف 500 میلیون تومان تسهیلات دریافت و طرح را اجرا کنند.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری کرمان بیان کرد: بیش از 190 روستا در استان کرمان سهمیه جذب اعتبارات و تسهیلات اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی را دارد که تاکنون بیش از 600 دهیار طرح هایی را معرفی کرده اند.

شهسوارپور عنوان کرد: ساکنان روستاها که متقاضی ایجاد شغل در روستا هستند بعد از ارائه طرح هایی در قالب گردشگری، بوم گردی، گلخانه، فعالیت های صنعتی و ... تا سقف یک میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق کارآفرینی امید، بانک سینا، پست بانک و بانک کشاورزی تسهیلات دریافت خواهند کرد.

وی ادامه داد: این افراد باید طرح های خود را به دهیاران و بخشداران معرفی کنند و پس از بررسی این طرح ها در روستاها به بانک های عامل معرفی شوند تا تسهیلاتی با سود چهار درصد و بازپرداخت پنج ساله دریافت کنند.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری کرمان با بیان اینکه امسال 30 درصد از اعتبارات استانی در اختیار دهیاری ها قرار می گیرد تا تحول جدی در حوزه عمران و آبادانی روستاها ایجاد شود، افزود: 234 روستای استان کرمان در دولت تدبیر و امید آبرسانی شده که این آمار در دولت قبل 140 روستا بوده است.

شهسوارپور خاطرنشان کرد: 234 روستا در کشور به اینترنت پر سرعت مجهز شده اند و قرار است در کشور 25 هزار روستا به این اینترنت پر سرعت تجهیز شوند و در استان کرمان نیز حداقل هزار روستا به اینترنت پرسرعت مجهز خواهد شد.

وی اضافه کرد: 336 خانه بهداشت در روستاهای استان کرمان احداث شد در حالی که در دولت قبل 150 روستا دارای خانه بهداشت بودند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: