• چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 962-2890-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

اختصاص 88 میلیارد تومان به دهیاری های شهرستان رفسنجان در دولت تدبیر و امید

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری کرمان گفت: طی سه سال اخیر و در دولت تدبیر و امید 88 میلیارد تومان اعتبار به دهیاری های شهرستان رفسنجان واگذار شده که این رقم 20 درصد اعتبارات استان را تشکیل می دهد و در مدت مشابه دولت قبل 53 میلیارد تومان بوده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "هادی شهسوارپور" عصر امروز 13 اردیبهشت ماه در همایش دهیاران شهرستان رفسنجان اظهار کرد: امسال بر اساس شعار سال برنامه‌ریزی شده و خواستگاه اقتصاد مقاومتی در روستاها مشخص شده است چرا که اگر توسعه‌ای در کشور صورت گیرد باید از روستاها آغاز شود و مسئولان و برنامه‌ریزان روستایی تحول و اشتغال را ابتدا از روستاها آغاز کنند.

وی با بیان اینکه آمار و اطلاعات دقیق و صحیح است که باید در تمام دهیاری‌ها وجود داشته باشد، افزود: در حال حاضر اطلاعات و آمار روستاها باید به صورت دقیق جمع‌آوری شود و در اختیار بخشداران، فرمانداری و استانداری قرار گیرد.

وی از تهیه سند توسعه روستاها خبر داد و بیان کرد: همه امور روستاها زیربنایی نیست و یکی از مهمترین کارهایی که دهیاران باید ورود کنند بحث اقتصاد مقاومتی  و ایجاد اشتغال پایدار در روستاهاست که در این صورت است، می‌توانیم در کنار کارهای زیربنایی مردم را در روستاها ماندگار کنیم و روستاهای ما رونق پیدا کنند.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری کرمان با تأکید بر اینکه باید از تمام ظرفیتهای روستاها نهایت استفاده را ببریم، خاطرنشان کرد: جمعیت روستایی سال 90 کشور، 29 درصد بوده و سال گذشته سه درصد کم شده است که کاهش جمعیت تهدید است.

وی ابراز کرد: دوره‌ها در حال تغییر هستند و اگر بتوانیم کار خوبی از خودمان به یادگار بگذاریم که سبب ماندگاری روستاها شود، کار ارزنده‌ای انجام دادیم.

شهسوارپور خاطرنشان کرد: طی سه سال اخیر و در دولت تدبیر و امید 88 میلیارد تومان اعتبار به دهیاری های شهرستان رفسنجان واگذار شده که این رقم 20 درصد اعتبارات استان را تشکیل می دهد و در مدت مشابه دولت قبل 53 میلیارد تومان بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: