• چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-4384-5
  • خبرنگار : 23
  • منبع خبر : تولیدی

مدیرکل راه آهن کرمان به ایسنا خبر داد:

حمل ترکیبی سنگ آهن از معدن میشدوان به کرمان برای اولین بار

مدیرکل راه آهن کرمان از آغاز حمل سنگ آهن (خوراک کارخانه فولاد زرند ایرانیان) از ایستگاه بیشه در به ایستگاه جلال آباد برای نخستین بار خبر داد.

سیدرضا سادات حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، با اعلام این خبر گفت: در فاز نخست این بار 250 هزار تن سنگ آهن حمل می شود که تا یک میلیون تن افزایش خواهد یافت.

وی افزود: این دومین چشمه بار بعد از حمل گندله از جلال آباد به مبارکه اصفهان در سال جاری است که بر روی ریل قرار گرفته است.

سادات حسینی با بیان اینکه حمل گندله نیز از ابتداي سال جاري آغاز شده است گفت: در فاز نخست این بار ، ۵۰۰ هزار تن گندله حمل مي شود.

مدیرکل راه آهن کرمان همچنين از حمل بار معدني از چشمه هاي جديد ديگر در آينده نزديك خبر داد و گفت: با تحقق اين امر شاهد افزايش چشمگيري در حمل بار منطقه كرمان خواهيم بود.

وی تصریح کرد: در حوزه مسافری نیز در فروردین امسال رشد 53 درصدی مسافر نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشتیم و ضریب اشغال قطارهای مسافری در مدت مذکور بالای 95 درصد بوده است.

سادات حسینی همچنین به نوسازی و بازسازی 40 درصد واگنهای قطار مسافری کرمان تهران اشاره کرد و خاطرنشان کرد: افزایش کمی و کیفی قطارهای مسافری در سال جاری موجب استقبال مردم شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: