• چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-3286-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

با حضور معاون علمی ریاست جمهوری؛

فاز اول مرکز ملی پرورش حیوانات آزمایشگاهی در کرمان افتتاح شد

فاز اول مرکز ملی پرورش حیوانات آزمایشگاهی در کرمان با حضور معاون علمی ریاست جمهوری افتتاح شد

به گزارش ایسنا منطقه کویر، پروفسور"محمدعلی طاهر" رییس دانشگاه شهید باهنر کرمان  پیش از ظهر امروز 13 اردیبهشت ماه در مراسم افتتاح فاز اول مرکز ملی پرورش حیوانات آزمایشگاهی در کرمان با حضور معاون علمی ریاست جمهوری اظهار کرد: دانشگاه شهید باهنر کرمان 16 هزار دانشجو در حال حاضر دارد که 5 هزار نفر از آنها در دوره های دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد در بیش از 400 رشته و گرایش مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: در زمینه های پژوهشی کارهای مختلفی در دانشگاه باهنر کرمان انجام شده و 4 هزار و 500 مقاله آی اس آی در دو سال گذشته داشته ایم و چندین طرح تحقیقاتی ملی و استانی در دانشگاه شهید باهنر انجام شده است.

به گزارش ایسنا، در این مرکز روی جوندگان ویژه کار صورت می گیرد و در بحث آبزیان، حشرات، خزندگان و به ویژه مارهای سمی کار و زهرگیری انجام می شود و دومین محموله زهر مار سمی نیز فروخته شده است.

مرکز پرورش حیوانات آزمایشگاهی کرمان یک مرکز صرفاً تحقیقاتی نیست، بلکه برای عرضه محصولات دانش‌بنیان نیز فعالیت خواهد کرد. از جمله اهداف راه‌اندازی این مرکز می‌توان به تکثیر و پرورش جوندگان آزمایشگاهی خالص و شناسنامه‌دار، تکثیر و پرورش حیوانات آزمایشگاهی نژاد خالص با اندازه متوسط، پرورش، تکثیر ونگهداری نژادهای خالص اسب و ایجاد بانک اسپرمی و انجام تلقیح مصنوعی اشاره کرد.

همچنین مدیریت پرورش، نگهداری و تولید مثل گونه‌های مختلف آزمایشگاهی، ارتباط تنگاتنگ با محیط زیست و حفظ حیواناتی که در معرض انقراض قرار دارند از دیگر اهداف مرکز پرورش حیوانات آزمایشگاهی کرمان است.

راه‌اندازی این مرکز فرصتی برای اعضای هیات علمی و فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف از جمله رشته‌های دامپزشکی، زیست‌شناسی، داروسازی، دندان‌پزشکی، بیوتکنولوژی، زیست فناوری و ... برای فعالیت است؛ درواقع تجاری‌سازی حیوانات آزمایشگاهی هم برای داخل کشور و هم برای صادرات سود خوبی را به همراه دارد و دلیل انتخاب کرمان نیز به جهت تعامل بین دانشگاه‌ها، پروازهای بین‌المللی، خطوط ریلی، نزدیک بودن به خلیج فارس و... بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: