• چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-3086-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : پوششی

رییس دانشگاه شهید باهنر کرمان:

دانشگاه باهنر کرمان به دانشگاه اخلاقی، معنوی و انسان مدار تبدیل شده است

رییس دانشگاه شهید باهنر کرمان با اشاره به اینکه دانشگاه شهید باهنر کرمان به دلیل پشتوانه بزرگ مرحوم افضلی پور به دانشگاه اخلاقی، معنوی و انسان مدار تبدیل شده است افزود: روح خیرخواهی و خیراندیشی در سراسر شریان های این دانشگاه جاری و ساری است بطوریکه هر گره و مشکلی در مقابل نام افضلی پور و خواست خداوند برطرف می شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر "محمدعلی طاهر" صبح امروز چهارشنبه 13 اردیبهشت ماه در مراسم دوازدهمین دوره جایزه افضلی پور، دومین جایزه هنری صبا، ششمین دوره جایزه علی افضلی پور و دومین دوره جایزه کارآفرینی اظهار کرد: اکنون بیش از 40 سال از عمر گهربار دانشگاه شهید باهنر کرمان می گذرد.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه شهید باهنر کرمان به دلیل پشتوانه بزرگ مرحوم افضلی پور به دانشگاه اخلاقی، معنوی و انسان مدار تبدیل شده است افزود: روح خیرخواهی و خیراندیشی در سراسر شریان های این دانشگاه جاری و ساری است بطوریکه هر گره و مشکلی در مقابل نام افضلی پور و خواست خداوند برطرف می شود.

طاهر بیان کرد: این دانشگاه بیش از 16 هزار دانشجو دارد که از این تعداد 1000 نفر دانشجوی دکترای تخصصی و 4000 نفر کارشناسی ارشد در 400 رشته و گرایش تحصیلی دارد که اغلب در دوره های دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند.

رییس دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: از این دانشگاه تاکنون بیش از 70 هزار نفر در دوره های مختلف تحصیلی، اعم از دکترای تخصصی، کارشناسی ارشد و کارشناسی فارغ التحصیل شده اند.

وی گفت: تاکنون این دانشگاه توفیقاتی از جمله 60 انجمن علمی و نشریه دانشجویی، 14 کانون فرهنگی و 9 تشکل اسلامی دارد، در زمینه پژوهشی نیز حدود 4500 مقاله درمجلات علمی و پژوهشی بین المللی و ISI چاپ شده است.

طاهر یادآور شد: دانشگاه شهید باهنر کرمان امروز به یکی از بزرگ ترین دانشگاه های جامع کشور تبدیل شده است و می رود تا خود را در عرصه های بین المللی نیز به خوبی نشان دهد.

وی ادامه داد: این دانشگاه در سال های اخیر افتخارات زیادی به دست آورده و توانسته در عرصه های علمی و هنری جایگاهی در کشور داشته باشد و سهمی از دانشمندان و نخبگان برتر علمی جهان را به خود اختصاص دهد.

رییس دانشگاه شهید باهنر کرمان یادآور شد: دانشگاه شهید باهنر کرمان از نظر تعداد مقاله جز 10 دانشگاه اول کشور است و همه این موفقیت ها و داشته ها بعد از عنایت خداوند مرهون میراث گرانبها و تاثیرگذار افضلی پور است که مشعل تعهد و مجاهدت را در فضای فکری فرهیختگان فروزان نگه داشته است.

طاهر خاطرنشان کرد: برگزاری جایزه این دو بزرگوار نماد ارزش گذاری به دانش و فضیلت، مایه ترغیب و تشویق استعدادهای ناب و پرامید جوانان دانشجو و فرصتی مغتنم برای بازنگری برنامه ها و هم اندیشی در خصوص آینده دانشگاه است که امید داریم فرجامی نیکو داشته باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: