• چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-4084-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان در جمع روسای سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور:

از دولت تنها اختیارات می خواهیم/در استان کرمان به سرمایه گذار زالو صفت نمی گویند

استاندار کرمان با اشاره به راه اندازی نهاد اقتصاد مقاومتی بعنوان نهادی پایدار در استان کرمان تصریح کرد: ما بیان کردیم که از دولت پولی نمی خواهیم، هزینه ای به دولت وارد نمی کنیم و نیروی استخدامی به مجموعه دولت اضافه نمی کنیم، اما تنها خواسته ما از دولت این است که در حوزه اقتصادی اختیارات کامل به ما بدهند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علیرضا رزم حسینی" صبح امروز 13 اردیبهشت ماه در نشست روسای سازمان برنامه و بودجه سراسر کشور گفت: همواره نقد پذیر بودن باعث تقویت کارها می شود.

وی با اشاره به اداره اقتصادی کشور، بیان کرد: کشور در دوران جنگ دچار اقتصادی ویران شده بود که دوران سازندگی، زیرساخت های کشور بنا شد، و در دوره اصلاحات شاهد رخ دادن بیشترین رشد اقتصادی کشور بودیم.

استاندار کرمان به دولت نهم و دهم اشاره و عنوان کرد: در دولت تدبیر و امید سیاست های خردگرانه برکشور حاکم و آرامش و رشد اقتصادی به وجود آمد، ضمن آنکه شاهد تعامل سازنده با دنیا و رفع تحریم ها بودیم.

وی ادامه داد: متاسفانه همواره شاهد اقتصادی سینوسی در ادوار مختلف کشور بودیم این در حالی است که تمرکززدایی از محورهای برنامه های توسعه ای کشورهای در حال توسعه است و متاسفانه تمرکززدایی در ایران نه تنها کاهش نیافته است، بلکه افزایش یافته است.

رزم حسینی بروکراسی اداری را مصیبت وارده به کشور دانست و بیان کرد: جمعیت کارمندان دولت ایران بسیار زیاد است، اختلافات و نزاع های سیاسی، قوانین مزاحم و... نیز از دیگر از چالش های اقتصادی کشور است. که سبب شده است نتوانیم شاهد رشد اقتصادی قابل قبولی در کشور باشیم.

وی عدم انسجام ارکان حکومت در امر توسعه و مختص شدن امر توسعه به دولت را از دیگر چالش های توسعه کشور نام برد و مطرح کرد: استان کرمان الگویی را طراحی کرد تا همه ارکان حکومتی استان را با یکدیگر متحد کند.

استاندار کرمان از اتحاد نمایندگان مجلس، ائمه جمعه، کارگزاران دولت، کارآفرینان و سرمایه گذاران در استان کرمان سخن به میان آورد: در استان کرمان به سرمایه گذار زالو صفت گفته نمی شود و نگاه استان کرمان به سرمایه گذار، نگاه تکریم است و معتقدیم که سرمایه گذار سرمایه بر نیست.

وی به همراهی ائمه جمعه استان کرمان در جهت توسعه اقتصادی اشاره و مطرح کرد: 76 هزار میلیارد تومان کارنامه مثلث توسعه اقتصادی استان کرمان است و نکته قابل توجه آن است که سرمایه گذاران و شرکت های که موافقت نامه های مثلث توسعه اقتصادی را امضا نموده اند، دارای فن و تجربه بسیاری هستند.

رزم حسینی از نتایج مثلث توسعه اقتصادی استان کرمان سخن گفت و تصریح کرد: 26 هزار میلیارد تومان از موافقتنامه های مثلث توسعه اقتصادی در حال اجرا است و 16 میلیارد تومان آن به بهره برداری رسیده و یا آماده افتتاح است.

وی به الگوی اقتصاد مقاومتی که در شهرستان قلعه گنج پرداخت و افزود: شهرستان قلعه گنج با وجود آنکه گنج های زیادی دارد، اما جزء محروم ترین نقطه کشور بود و مدیریت توسعه در آنجا رها شده بود، به طوری که زیرساخت های شهرستان قلعه گنج محیا بود، اما متاسفانه توسعه نیافته بود.

استاندار کرمان گفت: وقتی از شهرستان قلعه گنج دیدن نمودم، الگوی اقتصادی برای این شهرستان تعریف کرده و مدیریت توسعه قلعه گنج را به بنیاد مستضعفان سپردیم و کارنامه خوبی در این شهرستان داریم.

وی از افزایش ارتقای شاخص های امنیت در شهرستان قلعه گنج سخن به میان آورد و عنوان کرد: اکنون قلعه گنج بعنوان یکی از مسیرهای گردشگری استان کرمان انتخاب شده است، این در حالی است که از اوایل انقلاب تا دولت تدبیر و امید هیچ یک از مسئولین ارشد کشور در قلعه گنج شبی را سپری نکرده بودند، تا اینکه وزیر کشور در سال گذشته در قلعه گنج یک شب سکانا گزید.

رزم حسینی به تقسیم بندی استان کرمان به هشت منطقه اقتصاد مقاومتی اشاره و مطرح کرد: در دولت تدبیر و امید در استان کرمان 120 خانه بوم گردی ایجاد شد این در حالی است که در گذشته در استان کرمان فقط 7 خانه بوم گردی وجود داشت.

وی اقتصاد مقاومتی را اینگونه تعریف کرد: هر ایرانی بدون اتکا به دولت و بدون اتکا به شرکت های نیمه دولتی بتواند خود را اداره کند.

استاندار کرمان ادامه داد: 5 هزار حلقه چاه در رودبار وجود داشت که استفاده بهینه از آنها نمی شد، اما قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء بعنوان معین شهرستان رودبار به کشت زراعت زیر سطحی برای نخستین بار در کشور پرداخت به گونه ای که راندمان آب این منطقه را افزایش داده است.

وی با بیان این مطلب که 21 موسسه توسعه گرایی که معین های مناطق استان کرمان شده اند از مشاوران خارجی به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم استفاده می کنند، اظهار کرد: 21 موسسات توسعه گرا در مناطق همراه با مردم خلق ثروت می کنند.

استاندار کرمان با اشاره به راه اندازی نهاد اقتصاد مقاومتی بعنوان نهادی پایدار در استان کرمان تصریح کرد: ما بیان کردیم که از دولت پولی نمی خواهیم، هزینه ای به دولت وارد نمی کنیم و نیروی استخدامی به مجموعه دولت اضافه نمی کنیم، اما تنها خواسته ما از دولت این است که در حوزه اقتصادی اختیارات کامل به ما بدهند.

وی از پذیرفتن مسئولیت منابع طبیعی توسط معین های اقتصاد مقاومتی استان کرمان خبر داد و عنوان کرد: 3 میلیارد دلار تامین مالی توسط سرمایه گذراان خارجی برای پروژه های استان کرمان صورت گرفته است، ضمن آنکه در دولت یازدهم 32 هزار شغل در استان کرمان ایجاد شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: