• سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 962-2590-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری رفسنجان:

ورود به حریم بندهای سنگ و سیمانی آبگیری شده در رفسنجان ممنوع است

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رفسنجان گفت: ورود به حریم بندهای سنگ و سیمانی و خاکی آبگیری شده در رفسنجان ممنوع می باشد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کویر، "مسعود حیدری پور" صبح امروز 12 اردیبهشت ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به دلیل گل و لای و خیس خوردگی اطراف بندهای سنگ و سیمانی و خاکی آبگیری شده احتمال سرخوردن و غرق شدن وجود دارد لذا شهروندان از نزدیک شدن و شنا کردن در این بندها جدا" خودداری نمایند.

وی تصریح کرد: با توجه به اطلاعیه های گذشته و حال هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص متوجه این اداره نمی باشد.

رئیس اداره منابع طبیعی رفسنجان در بخش دیگری از سخنان خود از جلوگیری از ساخت و ساز در مراتع سرچشمه توسط مأمورین پاسگاه ویژه حفاظت منابع طبیعی رفسنجان خبر داد و گفت: مأموران پاسگاه حفاظت منابع طبیعی با همکاری شرکت تعاونی فراگیر بهره برداران رویش منابع طبیعی و پاسگاه انتظامی منطقه سرچشمه ضمن اخطار به متخلف از ساخت و ساز در مرتع چاه صالح سرچشمه جلوگیری به عمل آورد.

حیدری پور خاطرنشان کرد: متخلف موظف به جمع آوری اتاقک احداث شده، خارج نمودن مصالح از مرتع مورد نظر و برگرداندن اراضی ملی به حالت اولیه شد.

وی اظهار داشت: مأمورین پاسگاه ویژه حفاظت این اداره با همکاری شرکت تعاونی فراگیر بهره برداران رویش منابع طبیعی ضمن گشت زنی و انجام عملیات شاخ شماری در صورت مشاهده دام بیش از ظرفیت در مراتع طبق دستور مقام قضایی برخورد می گردد.

جلوگیری از 25 مورد چرای دام غیر مجاز در مراتع سرچشمه

فرمانده پاسگاه ویژه حفاظت اداره منابع طبیعی رفسنجان نیز اظهار داشت: پاسگاه ویژه حفاظت جهت جلوگیری از ورود دام غیر مجاز و خارج از فصل چرا پس از گرفتن دستور قضایی مبنی بر شناسایی صاحب دام و در صورت متواری شدن چوپان(ساربان)، جمع آوری دام و انتقال آن به کشتارگاه طبق مقررات اقدامات لازم را انجام داد.

مهدی آبادیان افزود: در این خصوص از ابتدای امسال تاکنون ضمن جلوگیری از 25 مورد چرای دام غیر مجاز  در مراتع سرچشمه، در اجرای پروژه مدیریت چرای دام و با همکاری شرکت تعاونی بهره برداران رویش منابع طبیعی رفسنجان و یگان امداد نیروی انتظامی در این راستا 3 هزار رأس دام از مراتع سرچشمه خارج گردید.

وی با اشاره به دامهای غیر مجاز شهرستان های مجاور عنوان کرد: با توجه به اینکه در روزهای اخیر برخی شترداران و ساربانان شهرستان زرند بدون مجوز قانونی مبادرت به گسل دام های خود به مراتع این شهرستان واقع در منطقه نوق نمودند و باعث از بین رفتن پوشش گیاهی و مرتعی منطقه و نارضایتی تعدادی از مرتعداران شدند پاسگاه ویژه حفاظت منابع طبیعی پس از رویت شترهای غیرمجاز در مراتع شهرستان حسب دستور قضایی نسبت به جمع آوری و انتقال شترها به کشتارگاه اقدام می نماید.

فرمانده پاسگاه ویژه حفاظت اداره منابع طبیعی رفسنجان از جلوگیری از 5 مورد بارگیری بدون مجوز ماسه بادی توسط متخلفین در اراضی منابع ملی خبر داد و ابراز داشت: این پاسگاه ضمن گرفتن دستور از مقام قضایی جهت جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی از ابتدای سال تاکنون اقدام به رفع تصرف میزان 2200 مترمربع در اراضی ملی غرب روستای دهوئیه سرچشمه و 6 هکتار از اراضی ملی تصرفی پلاک 1 فرعی از 2117 اصلی و پلاک 866 حدفاصل سرچشمه تا راویز معروف به مزرعه ده چمران نموده است.

آبادیان بیان داشت: در صورت مشاهده هرگونه تخلف در عرصه های منابع طبیعی با متخلفین امر برخورد قاطع و قانونی صورت می گیرد.  

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: