• سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-3484-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان در مراسم گرامیداشت مقام معلم:

باید با مردم صادق باشیم/32 هزار میلیارد تومان سپرده های بانکی استان کرمان

نماینده عالی دولت در استان کرمان با بیان اینکه میزان سپرده های بانکی استان قبل از این دولت 7 هزار میلیارد تومان بود که در پایان سال گذشته این رقم به 32 هزار میلیارد تومان رسید افزود: سال گذشته در استان کرمان 95 هزار خودرو تولید شده و 10 هزار و 500 نفر در خودروسازی بم مشغول به کار هستند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علیرضا رزم حسینی" صبح امروز 12 اردیبهشت ماه در مراسم گرامیداشت مقام معلم با حضور معاون حقوقی ییس جمهور در کرمان اظهار کرد: در این دولت سعی شد توسعه متوازن را در استان ببینیم و ردیف مستقل بودجه به میزان 100 میلیارد تومان برای سال جاری تنظیم شد ضمن آنکه اتصال خط راه آهن جیرفت به راه آهن سراسری کشور با 50 میلیارد تومان اعتبار در بودجه سال جاری تصویب شده است.

وی با تاکید بر اینکه نگاهمان در استان کرمان به سرمایه گذاران، نگاهی بعنوان مجاهدان اقتصادی است تصریح کرد: هم اکنون 26 هزار میلیارد تومان از تفاهمنامه های امضا شده سرمایه گذاری در استان کرمان در حال اجراست.

رزم حسینی تصریح کرد: فضای خوبی که بعد از برجام در اقتصاد ایران به وجود آمد، موفق شدیم 3 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در پروژه های استان کرمان جذب کنیم و صادرات استان کرمان در سال گذشته بیش از 50 درصد رشد نسبت به سال 92 داشته است.

وی بیان کرد: در سال گذشته 32 هزار و 802 شغل در استان کرمان ایجاد شده و نرخ مشارکت اقتصادی مردم استان کرمان که نشان دهنده امید به زندگی و سرمایه گذاری است، 4.1 درصد رشد داشته است.

نماینده عالی دولت در استان کرمان با بیان اینکه میزان سپرده های بانکی استان قبل از این دولت 7 هزار میلیارد تومان بود که در پایان سال گذشته این رقم به 32 هزار میلیارد تومان رسید افزود: سال گذشته در استان کرمان 95 هزار خودرو تولید شده و 10 هزار و 500 نفر در خودروسازی بم مشغول به کار هستند.

رزم حسینی اظهار کرد: 3 هزار و 472 مگاوات تولید برق در استان کرمان داریم و صادرکننده برق به استان های دیگر هستیم و در زمینه انرژی های نو طی دو ماه آینده بزرگ ترین نیروگاه خورشیدی را در ماهان افتتاح خواهیم کرد.

وی با اشاره به اقدامات دولت تدبیر و امید در حوزه گردشگری و احیای آثار تاریخی تصریح کرد: 21 اثر تاریخی و فرهنگی در این دولت در استان کرمان مرمت و بازسازی شده و در سه سال و نیم گذشته 95 هزار نفر گردشگر خارجی به استان کرمان آمده اند.

استاندار کرمان با اشاره به افتتاح پروژه های درمانی روز گذشته در استان کرمان با حضور وزیر بهداشت بیان کرد: وزیر بهداشت اعلام کرد که اگر روز اول از وضعیت درمان استان ابراز شرمندگی کردم، امروز افتخار می کنم که وضعیت بیمارستان ها و درمان استان کرمان نسبتا مطلوب است و به همین دلیل کرمان رتبه برتر سلامت را در مجمع ملی سلامت به دست آورد.

وی در پایان با بیان اینکه آموزش و پرورش مرکز تربیت نیروی انسانی است و نیروی متخصص و کارآمد سرمایه اجتماعی است و مشارکت، همدلی، پیشرفت و اعتماد توسط این سرمایه صورت می گیرد، اظهار کرد: سرمایه اجتماعی با دروغ نگفتن به وجود می آید و باید با مردم صادق باشیم و معلمان باید دانش آموزان را با صداقت و راستگویی تربیت کنند زیزا این معلمین هستند که با آموزش راستگویی به دانش آموزان، سرمایه های اجتماعی را می سازند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: