• دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 962-2390-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

امام جمعه رفسنجان:

وضعیت کارگران در جامعه خوب نیست

امام جمعه رفسنجان تأکید کرد: شرایط حاکم بر جامعه بر اثر تحریم‌ها و ناکارآمدی‌ها، گله‌مندی‌هایی در جامعه کارگری به وجود آورده است و وضعیت اشتغال و تولید مناسب نیست و وضعیت کارگران نیز در جامعه ما اصلا خوب نیست.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کویر، حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور ظهر امروز 11 اردیبهشت ماه در جشن روز کارگر و تجلیل از کارگران نمونه شهرستان رفسنجان با تبریک اعیاد شعبانیه و روز کارگر، اظهار کرد: بر اساس تعالیم اسلام باید به کارگر بها داده شود اما متاسفانه در وضعیت کنونی بعضی سوءاستفاده می‌کنند و از کارگران بیگاری می‌کشند، کارگران زمان زیادی کار می‌کنند اما پول کمی دریافت می‌کنند.

وی بیان کرد: احترام به کارگر و دادن حق او واجب است حتی برای استراحت کارگر در اسلام زمان مشخص شده است.

امام جمعه رفسنجان تصریح کرد: در برخی کارگاه‌ها جایی برای نمازخواندن کارگران وجود ندارد در حالی‌که ارزش نماز بالا است و کارگر باید در مکان مناسب و فرش مناسب به فریضه نماز بپردازد.

رمضانی پور ابراز داشت: حقوق کارگر منحصر به حقوق روزانه نیست، بلکه حقوق‌های زیادی دارد که بر کارفرما واجب است که آن را بپردازد.

امام جمعه رفسنجان ادامه داد: کارگران هم باید وجدان کاری داشته باشند و در محیط کار باانگیزه باشند تا کارگاه و کارخانه پابرجا بماند و درآمد داشته باشد.

وی اذعان کرد: رابطه کارگر و کارفرما دوسویه است که حتما باید دوطرف رعایت کنند تا اشتغال پایدار بماند و تولید در جایگاه خود از کیفیت و مرغوبیت کافی برخوردار باشد.

امام جمعه رفسنجان همچنین به اشتغال بانوان در بیرون از خانه نیز اشاره و عنوان کرد: بهترین و مهمترین وظیفه زن در اسلام خانه داری و تربیت فرزند است اما زمانی که زن می‌خواهد کمک به معیشت خانواده کند باید مجموعه‌ها حقوق مکفی و مساوی به این بانوان بدهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: