• دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 962-2090-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی رفسنجان:

فعالیت 37 هزار کارگر بیمه شده در شهرستان رفسنجان

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی رفسنجان گفت: شهرستان رفسنجان دارای سه شعبه تامین اجتماعی و 37 هزار و 500 کارگر بیمه‌شده است ضمن اینکه آمار سایر بیمه شدگان نیز حدود 13 هزار و 500 نفر می باشد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کویر، محمد عسکری ظهر امروز 11 اردیبهشت ماه در جشن روز کارگر و تجلیل از کارگران نمونه شهرستان رفسنجان اظهار کرد: اول ماه مه میلادی روز جهانی کارگر و از پنجم اردیبهشت تا 11 اردیبهشت هفته کار و کارگر نامگذاری شده و آغاز این هفته مصادف با مبعث حضرت رسول (ص) و روز پایانی آن روز میلاد حضرت ابوالفضل العباس(ع) است.

وی با بیان اینکه کارگران بزرگترین قشر هر جامعه هستند، افزود: در قانون کار پیش‌بینی شده، 11 اردیبهشت برای کارگران تعطیل رسمی باشد و اگر کارگری کار کند مشمول اضافه‌کار می شود.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی رفسنجان خاطرنشان کرد: شهرستان رفسنجان دارای سه شعبه تامین اجتماعی و 37 هزار و 500 کارگر بیمه‌شده است ضمن اینکه آمار سایر بیمه شدگان نیز حدود 13 هزار و 500 نفر می باشد.

عسکری با اعلام اینکه 50 درصد جمعیت شهرستان را جمعیت کارگری تشکیل می دهند، یادآور شد: این تعداد قشر قابل توجهی است لذا باید نگاه ویژه‌ای به کارگران شود چراکه به اندازه‌ای که کارگران در اقتصاد کشور دخیل هستند، مسئولان نیستند.

این مسئول خاطرنشان کرد: باید فرهنگ کار ارتقا یابد چون منجر به افزایش تولید می‌شود، تولیدات باید باکیفیت باشد تا قابل رقابت با سایر تولیدات کشورها یا شهرهای دیگر باشد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی رفسنجان تأکید کرد: برای توسعه بنگاه اقتصادی لازم است از تولیدات شهرستان استفاده و این تولیدات را خریداری کنیم و با تفکر نو و دانش‌بنیان محصولاتی تولید کنیم که توان رقابت داشته باشد.

عسکری بیان کرد: در سال‌های اخیر باتوجه به اینکه تحصیلات جامعه بالا رفته کارگران هم از نظر سطح سواد ارتقا یافتند و این موضوع در فرهنگ کار و بهره‌وری اثر می‌گذارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: