• چهارشنبه ۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-287-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان خبر داد:

افزایش 30 درصدی تورهای ورودی به استان کرمان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: در سال گذشته بیش از 30 هزار گردشگر به طور رسمی در کرمان حضور یافتند که رشد هفت برابری را نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن شاهد بودیم و همچنین کرمان در دو سال اخیر از نظر ثبت آثار جهانی رتبه اول را به خود اختصاص داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "محمود وفایی" در جلسه کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان گفت: تورهای ورودی به استان 30 درصد افزایش داشته و ماندگاری گردشگران در کرمان از دو شب به سه شب افزایش یافته است.

وفایی، افزود: در سال گذشته بیش از 30 هزار گردشگر به طور رسمی در کرمان حضور یافتند که رشد هفت برابری را نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن شاهد بودیم و همچنین کرمان در دو سال اخیر از نظر ثبت آثار جهانی رتبه اول را به خود اختصاص داد.

وی تصریح کرد: 40 درصد افزایش بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری و اقامت بیش از 12 هزار نفر گردشگر در اقامتگاه بوم گردی استان نیز به ثبت رسیده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خاطرنشان کرد: در سه سال اخیر حداقل 20 میلیون دلار از صنعت گردشگری درآمد برای استان حاصل شده است.

به گزارش ایسنا، در این نشست به معرفی بیشتر جاذبه هایی مانند قبه سبز و باغ بیرم آباد تاکید و از رونمایی از کتاب تاریخچه مسجد صاحب الزمان (عج) در نیمه شعبان سال جاری خبر داده شد. همچنین قابلیت های استان برای فعال شدن گردشگری سلامت مطرح و صدور روادید فرودگاهی در فرودگاه کرمان مهمترین گام در این حوزه عنوان شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: