• چهارشنبه ۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 962-1190-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

امام جمعه رفسنجان:

فرهنگ هایی که پیامبر رحمت(ص) در امت نهادینه کردند

امام جمعه رفسنجان با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) چهار فرهنگ را نهادینه کردند، گفت: فرهنگ معنویت، فرهنگ مجاهدت و استقامت، فرهنگ کار و تلاش و فرهنگ صفا و اخوت این فرهنگ ها بودند که پیامبر اعظم (ص) نهادینه کردند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، حجت الاسلام "عباس رمضانی پور" عصر امروز 5 اردیبهشت ماه در سی امین یادواره شهداء هرمزآباد با تبریک بعثت نبی مکرم اسلام(ص) به دشوارهایی که آن حضرت در دوران رسالت خود داشتند اشاره و اظهار کرد: در دوران شعب ابیطالب و محاصره اقتصادی مسلمانان در 4 سال آخر حضور در مکه، آذوقه را از طریقی به شعب روانه می کردند تا افراد درون آن ادامه حیات دهند.

وی افزود: پیامبر اکرم(ص) در اولین سال محاصره اقتصادی، همسرشان حضرت خدیجه(س) را در سال دهم بعثت از دست دادند و آن سال عام الحزن نام گرفت اما با این وجود و همه فشارهایی که بود، دست از تبلیغ و ترویج اسلام برنداشت.

وی بیان کرد: پیامبر گرامی اسلام(ص) در راستای تحقق دین، کارهای بزرگی را انجام دادند لذا باید برای دین بیشتر جانفشانی کنیم و مدافع اسلام و ارزشهایی که بوجود آمده، باشیم.

امام جمعه رفسنجان با بیان اینکه شهدا با فداکاری و جانفشانی نظام و انقلاب را حفظ کردند، تصریح کرد: دین اسلام و انقلاب اسلامی نیازمند چنین افراد صالح و فداکاری است.

حجت الاسلام رمضانی پور خاطرنشان کرد: دشمن باید بداند در هر زمانی در جمهوری اسلامی نیروهای بیشتری با اخلاص کامل از اسلام و انقلاب و دستاوردهای آن دفاع می کنند و باید روحیه جهادی و انقلابی را به مانند شهیدان حفظ کنیم.

وی با اشاره به شهادت مدافع حرم شهید بافنده، بیان کرد: این شهید بزرگوار در میدان نبرد به همرزمان خود روحیه می داد و این روحیه امروز در جوانان بسیجی ما وجود دارد.

امام جمعه رفسنجان با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) در عصر بعثت با جبهه جهل و نادانی مواجه بود، تأکید کرد: آن حضرت در پروسه زمانی کوتاه تمدن نبوی را بر اساس تمدنهای جهانی شکل داد و این تمدن به سرعت پیشرفت کرد و جایگاه خود را حفظ کرد.

حجت الاسلام رمضانی پور با اشاره به اینکه تمدن نبوی مدیرانی لایق، انسانهایی شجاع و با ایمان، با معرفت را به عنوان ستونهای شامخ و رفیع آن تربیت کرد، خاطرنشان کرد: این افراد شاکله حکومت اسلامی را در 10 سال حیات پیامبر(ص) شکل داد.

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) چهار فرهنگ را نهادینه کردند، گفت: یکی از این فرهنگ ها فرهنگ مجاهدت و استقامت بود چرا که استقامت و مقاومت مصادف با پیروزی است.

وی فرهنگ معنویت، فرهنگ کار و تلاش و فرهنگ صفا و اخوت را از دیگر فرهنگهایی دانست که پیامبر(ص) نهادینه کرده است، نام برد و افزود: در 8 سال دفاع مقدس روحیه اخوت و برادری در جبهه های نبرد حق علیه باطل وجود داشت هر چند که این روحیه امروز مقداری کم رنگ شده که دلیل آن روی آوردن به مسائل مادی و مظاهر تجمل است.

امام جمعه رفسنجان با اشاره به فرهنگ کار و تلاش، اضافه کرد: مسلمانان با مجاهدت و تلاش زیاد درآمدزایی کردند و امروزه اعلام سیاست اقتصاد مقاومتی در این راستا است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: