• دوشنبه ۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 962-990-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان:

زاد و ولد سالانه 1500 تا 2000 اتباع افغانستانی در رفسنجان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان گفت: سالانه بین 1500 تا 2000 تولد جدید از افاغنه داریم که در مراکز بهداشتی درمانی شهرستان پرونده تشکیل می دهند و تعداد زایمان ثبت شده زنان اتباع در فروردین ماه در مراکز ما ۲۸۰ مورد بوده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کویر، دکتر احمد جمالی زاده ظهر امروز 4 اردیبهشت ماه در مراسم افتتاح مرکز بهداشت پیامبر اعظم(ص) رفسنجان با حضور رئیس دفتر سازمان ملل در امور پناهندگان، اظهار کرد: سال گذشته با توجه به توافقنامه‌ای که با کمیساریای عالی پناهندگان و اداره کل امور اتباع استانداری انجام شد، مقرر شد مرکز بهداشتی به صورت مشترک با دانشگاه بسازیم.

وی افزود: این توافقات در شهریورماه سال گذشته انجام شد و از آبان ماه سال گذشته کار ساخت این مرکز آغاز شد و چهار ماه ساخت آن طول کشید و پیش از سال جدید آماده شد.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان رفسنجان عنوان کرد: اعتباری که کمیساریای عالی پناهندگان اختصاص داد در مرحله اول، ۲۵۰ میلیون تومان برای ساخت و مرحله دوم ۳۵ میلیون تومان برای تجهیزات بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان خاطرنشان کرد: در مجموع حدود ۴۰۷ میلیون تومان برای این مرکز هزینه شده که ۳۳۳ میلیون تومان برای ساخت و ۷۵ میلیون تومان هزینه تجهیزات آن شده است.

جمالی زاده با بیان اینکه مساحت این مرکز ۵۶۰ متر و زیربنای آن ۳۰۰ متر مربع است، یادآور شد: حدود ۳۰ هزار مهاجر دارای پرونده خانوار بهداشتی در خانه‌های بهداشت در شهرستان رفسنجان وجود دارد که حدود 7 هزار خانوار را شامل می شوند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان تصریح کرد: ۱۸ هزار نفر و 500 نفر از مهاجرین در سطح شهر رفسنجان در قالب ۳ هزار و ۶۰۰ خانوار پرونده دارند و 6250 نفر نیز در اردوگاه تحت پوشش پایگاه داخل اردوگاه هستند.

جمالی زاده ادامه داد: سالانه بین 1500 تا 2000 تولد جدید از افاغنه داریم که در مراکز بهداشتی درمانی شهرستان پرونده تشکیل می دهند و تعداد زایمان ثبت شده زنان اتباع در فروردین ماه در مراکز ما ۲۸۰ مورد بوده است.

وی بیان داشت: در مرحله ایمن‌سازی فلج اطفال برای کودکان زیر پنج سال افاغنه که اخیراً انجام شد، ۵ هزار و ۲۵۰ کودک زیر 5 سال افاغنه واکسینه شدند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: