• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-6984-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : تولیدی

در گفت و گو با نماینده مردم و سیرجان در خانه ملت تشریح شد؛

پروژه های قابل افتتاح در سفر رییس جمهور به کرمان

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در خانه ملت پروژه هایی که در سفر 9 اردیبهشت ماه رییس جمهور به استان کرمان مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت را تشریح کرد.

"شهباز حسن پور" در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، به پروژه هایی که در این سفر رییس جمهور افتتاح خواهند کرد اشاره و اعلام کرد: افتتاح کارخانه مگامدول اول یکی از پروژه هایی خواهد بود که در سفر رییس جمهور به استان کرمان مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: این کارخانه تولیدکننده آهن اسفنجی به روش احیاء مستقیم است که با حجم سرمایه گذاری ریالی 3 هزار و 200 میلیارد ریال و حجم سرمایه گذاری ارزی 63 میلیون یورو  در این سفر مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

حسن پور ظرفیت تولید این کارخانه را سالانه یک میلیون و 700 هزار تن آهن اسفنجی و روزانه 5 هزار و 100 تن اعلام و ادامه داد: با توجه به نزدیکی مواد اولیه در این منطقه(معدن و واحدهای کنسانتره و گندله سازی)، حمل و نقل به حداقل ممکن رسیده و باعث شده تولید آهن اسفنجی با کمترین قیمت میسر گردد ضمن آنکه باید اعلام کرد این کارخانه باعث ایجاد اشتغال برای 320 نفر به صورت مستقیم و 880 نفر به صورت غیر مستقیم در منطقه شده است.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی به طرح دیگری که رییس جمهور در سفر به شهرستان سیرجان افتتاح خواهد کرد اشاره و اعلام کرد: واحدهای گازی نیروگاه سیکل ترکیبی شرکت معدنی گل گهر به ظرفیت 332 مگاوات و پست برق بلافصل 400 کیلوولتی که برای تامین برق مورد نیاز شبکه سراسری برق کشور و طرح های توسعه منطقه معدنی و صنعتی گل گهر از دیگر برنامه های قابل افتتاح در این سفر خواهد بود که کارفرمای این پروژه شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر است.

وی با بیان این مطلب که حجم سرمایه گذاری ریالی این طرح ها یک هزار و 10 میلیارد ریال و حجم سرمایه گذاری ارزی آن 305 میلیون یورو است، مطرح کرد: این نیروگاه برای 120 نفر اشتغالی زایی نموده است، ضمن آنکه کارفرمای این پروژه شرکت گهر انرژی سیرجان است.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی گفت: رییس جمهور در ادامه سفر به مس سرچشمه خواهند رفت و در آنجا نیز پروژه هایی افتتاح خواهند نمود.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: