• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-6584-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان خبر داد:

7 برابر شدن ورود گردشگران خارجی به استان کرمان در دولت تدبیر و امید

استاندار کرمان از 7 برابر شدن ورود گردشگران خارجی نسبت به دولت قبل در استان کرمان خبر داد و بیان کرد: میزان گردشگران خارجی که به استان کرمان سفر نموده اند 7 برابر نسبت به دولت قبل شده است و این روند در حال افزایش است، بطور مثال کلوت های شهداد گردشگران خارجی زیاد در این دولت داشته است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علیرضا رزم حسینی" پیش از ظهر امروز 31 فروردین ماه در مراسم افتتاحیه دفتر صدور روادید با حضور معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه در محل فرودگاه بین المللی کرمان گفت: استان کرمان دارای ویژگی های منحصر به فردی است که از جمله آنها می توان به موقعیت جغرافیایی این استان اشاره کرد که سبب شده 75 درصد کالاهای که به سراسر کشور توزیع می شود، از خاک کرمان عبور می کند.

وی به ظرفیت های صنعتی، معدنی استان اشاره و عنوان کرد: پس از توسعه جاسک و مکران بزرگ استان کرمان به سمت پیشرفت و توسعه بیشتر خواهد رفت.

استاندار کرمان از تولید 32 میلیون تن صادرات مواد معدنی از استان کرمان و 10 درصد تولید خودرو کشور در این استان خبر داد و تصریح کرد: 6 میلیون تن محصولات کشاورزی از مسیر استان کرمان به سایر نقاط کشور ارسال می شود.

وی از ظرفیت های بسیار خوبی که استان کرمان در اقتصاد و صنعت گردشگری دارد، سخن به میان آورد و گفت: استان کرمان می تواند حداکثر ظرفیت را برای سرمایه گذران ایجاد نماید.

رزم حسینی ادامه داد: استان کرمان دارای 5 اثر ثبت جهانی است که بیشترین ثبت آثار جهانی را در بین استان های کشور دارد، که سه اثر آن در این دولت ثبت شده است.

وی از 7 برابر شدن ورود گردشگران خارجی نسبت به دولت قبل به استان کرمان خبر داد و بیان کرد: میزان گردشگران خارجی که به استان کرمان سفر نموده اند 7 برابر نسبت به دولت قبل شده است و این روند در حال افزایش است، بطور مثال کلوت های شهداد گردشگران خارجی زیاد در این دولت داشته است.

استاندار کرمان بیان کرد: این موارد که ذکر شد، گوشه ای از ضرورت ایجاد دفتر صدور روادید فرودگاهی در کرمان را نشان می دهد و امروز مرکز صدور ویزای فرودگاهی در کرمان راه اندازی شد که این امر سبب خواهد شد ورود گردشگر خارجی به استان کرمان چند برابر شود.

وی در پایان از میزان سرمایه گذاری های خارجی که پس از برجام در استان کرمان صورت گرفته سخن به میان آورد و عنوان کرد: 3 میلیارد دلار تامین مالی بعد از برجام در استان کرمان صورت گرفته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: