• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-10014-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه:

صدور ویزای 180 کشور دنیا در فرودگاه کرمان/تبدیل کرمان به هاب منطقه ای جذب توریست های آسیای شرقی

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه گفت: در توافق با ایرلاین ها و تورگردان ها قرار است استان کرمان به هاب منطقه ای برای توریست های آسیای شرقی تبدیل شود تا این توریست ها لندینگ در استان کرمان داشته باشند و از اینجا به سایر نقاط سفر کنند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "حسن قشقاوی" پیش از ظهر امروز 31 فروردین ماه در مراسم افتتاحیه دفتر صدور روادید در محل فرودگاه بین المللی کرمان گفت: استان کرمان از قبل از انقلاب تا کنون محوریت خاصی در جنوب شرق کشور دارد.

وی با بیان اینکه استان کرمان، استان جدول مندلیف به لحاظ مواد معدنی و همچنین وجود 5 اثر ثبت جهانی و بیش از 600 اثر میراثی در این استان کرمان را بخشی از ظرفیت های این استان عنوان و از مفاخر استان سخن به میان آورد و بیان کرد: سردار قاسم سلیمانی و آیت الله هاشمی رفسنجانی از مفاخر استان کرمان هستند که باعث افتخار همه ایرانیان هستند.

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه در ادامه با اشاره به موقعیت استان کرمان و زیرساخت های حوزه گردشگری این استان ادامه داد: باند دوم فرودگاه به زودی تاسیس می شود و امیدواریم بزودی ترمینال ترکیبی سیاحتی زیارتی این فرودگاه نیز تاسیس شود.

وی از علاقه توریست های آسیای شرقی برای سفر به کرمان گفت و افزود: ایجاد ظرفیت 150 هزار توریست آسیای شرقی در قالب لندینگ می توانند به استان کرمان وارد شود.

قشقاوی اظهار کرد: در توافق با ایرلاین ها و تورگردان ها قرار است استان کرمان به هاب منطقه ای برای توریست های آسیای شرقی تبدیل شود تا این توریست ها لندینگ در استان کرمان داشته باشند و از اینجا به سایر نقاط سفر کنند.

وی به علاقه غربی ها به جاذبه های همچون جاذبه های استان کرمان پرداخت و بیان کرد: ترجیح غربی ها برای سفر بیشتر  محیط های مثل میمند، بم، شهداد، جیرفت و قلع گنج است و با توجه به زیرساخت های استان کرمان من جمله 5 فرودگاه موجود در این استان می توانند گردشگر خارجی خوبی را جذب کنید.

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه تصریح کرد: استان کرمان می توانند یک فراخوان برای دعوت کرمانیان در سراسر جهان بدهد و از آنها نظر سنجی کنید که چه اقداماتی برای توسعه استانی که زادگاهشان است، انجام شود.

وی اتفاق امروز را یک اتفاق بسیار مهمی در استان کرمان دانست و مطرح کرد: به جزء 9 کشور، از 180 کشور جهان به وسیله اینترنت می توانند تقاضای ویزا  کنند و در کرمان با بررسی و کدی به آنها داده می شود و یا اینکه پاسپورت معتبر داشته باشند وقتی که به فرودگاه کرمان وارد می شوند، دستگاه گذرنامه خوان ظرف 20 ثانیه کد گذرنامه می خواند و حداکثر ظرف 2 دقیقه ویزا برای آنها صادر می گردد.

قشقاوی شرکت ماهان ایر یک شرکت موفق هوایی دانست، عنوان کرد: امکانات و ظرفیت های گردشگری استان را به جهان بشناسانیم و این استان حداقل 6 هزار قدمت دارد و شنیدن کی بود مانند دیدن، اقداماتی انجام دهید تا خارجی ها بتوانند بیایند ظرفیت های گردشگری و اقتصادی استان را ببینند.

به گزارش ایسنا: دفتر دفتر صدور روادید با حضور معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه در محل فرودگاه بین المللی کرمان افتتاح شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: