• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-6384-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

رییس سازمان برنامه و بودجه استان کرمان:

68 درصد اعتبارات مصوب سفر رییس جمهور به کرمان تامین شد/اتمام 300 پروژه نیمه تمام استان در سال 95

رییس سازمان برنامه و بودجه استان کرمان گفت: : اعتبار سفر ریاست جمهوری 968 میلیارد تومان مصوب بود که قرار شد 420 میلیارد تومان در سال گذشته و مابقی در سال جاری تامین شود و در مجموع بیش از 68 درصد اعتبارات تعهد شده مربوط به این بخش نیز داده شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
دکتر "جعفر رودری" صبح امروز 31 فروردین ماه در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره به عملکرد بودجه ای استان در سال گذشته اظهار کرد: نهایتا پولی که در بحث هزینه ای به استان اختصاص داده شده 385 میلیارد تومان بود که این عدد برای دستگاه های اجرایی است و دانشگاه ها و سازمان هایی که به صورت ملی این بخش را دریافت می کنند در این رقم لحاظ نشده و در پایان سال 37 و نیم میلیارد تومان کسری حقوق استان پرداخت شد.

وی افزود: در تملک دارایی سرمایه ای یک هزار و 118 میلیارد تومان ابلاغی به استان بود که 294 میلیارد تومان در استان توزیع شد.

رودری با اشاره به اینکه در بودجه هزینه ای و تملک آنچه از سوی سازمان استان کرمان توزیع شد 687 میلیارد تومان بود، تصریح کرد: اعتبار سفر ریاست جمهوری 968 میلیارد تومان مصوب بود که قرار شد 420 میلیارد تومان در سال گذشته و مابقی در سال جاری تامین شود و در مجموع بیش از 68 درصد اعتبارات تعهد شده مربوط به این بخش نیز داده شد.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان کرمان بیان کرد: 18 پروژه از 43 پروژه تعهد شده در این سفر که باید در سال قبل انجام می شد، اجرایی و 6 مورد کامل و به بهره برداری رسید.

وی در ادامه با اشاره به ارقام بودجه 96 افزود: 398.8 هزار میلیارد تومان بودجه عمومی دولت است که منابع تامین مالی بیش از 52 هزار میلیارد تومان درآمدهای اختصاصی و 347 هزار میلیارد تومان از محل درآمدهای عمومی است.

رودری تصریح کرد: در بودجه امسال کشور 71 هزار و 300 میلیارد تومان در بخش تملک دارایی اختصاص می یابد و 21 هزار میلیارد تومان تملک دارایی های مالی است.

وی بیان کرد: در بودجه 96 استان های کشور در مجموع 17 و نیم درصد و استان کرمان سرجمع هزینه ای 22.4 درصد رشد دارد و نزدیک به پنج درصد بیشتر از دیگر استان ها هستیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان کرمان اظهار کرد: در بحث حقوق و مزایا 28.3 درصد در بودجه امسال استان رشد داریم و بیشترین افزایش را در بخش استانی و نفت و الزامات داشته ایم زیرا سهم نفت از دو درصد به سه درصد افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: 2 هزار و 800 پروژه در استان کرمان داریم که یک هزار و 400 مورد پروژه های نیمه تمام است و در مجموع برای طرح های مستمر و نیمه تمام یک هزار و 300 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم و با توجه به اختصاصی که در نظر گرفته شده، می توانیم بخش زیادی از طرح های نیمه تمام و استانی را سامان بدهیم.

رودری تصریح کرد: اولویت، با پروژه های نیمه تمام دارای پیشرفت فیزیکی بالا است و با این روش در سال گذشته تقریبا 300 پروژه به پایان رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: