• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-9514-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان خبر داد:

900 میلیون متر مکعب صرفه جویی آب در استان کرمان/اجرای طرح احیای دریاچه ارومیه با تغییراتی در تالاب جازموریان

استاندار کرمان گفت: 900 میلیون متر مکعب آب صرفه جویی در استان کرمان با اجرای طرح همیاران آب صورت گرفته که به معنای 9 هزار میلیارد تومان صرفه جویی در این راستا است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علیرضا رزم حسینی" عصر امروز 30 فروردین ماه در جلسه مشترک شورای حفاظت منابع آب و طرح همیاران آب استان کرمان گفت: در صورتی با اجرای طرح آبیاری نوین صرفه جویی می شود که افزایش زیر کشت نداشته باشیم.

استاندار کرمان با اشاره به آمار ارایه شده مبنی براینکه 132 میلیون متر مکعب از محل بسته شدن چاه های غیر مجاز در سال دوم اجرای طرح همیاران آب صرفه جویی گردیده، بیان کرد: کارشناسان آب منطقه ای و کشاورزی با ریاست اتاق بازرگانی باید میزان صرفه جویی از محل اجرای طرح همیاران آب را راستی آزمایی کنند.

وی طرح همیاران آب را ایده بسیار درستی دانست و عنوان کرد: متاسفانه نتوانستیم فرهنگسازی صرفه جویی آب را در روستاهای استان ترویج کنیم و در حوزه گسترش فرهنگ مصرف آب باید دستگاه ها متولی انجام دهند، اتاق بازرگانی را متولی این اقدام می کنیم تا با راه اندازی تشکل های آب بران در راستای نهادینه کردن فرهنگ آب در بین مردم فعال کنند.

رزم حسینی عنوان کرد: 900 میلیون متر مکعب آب صرفه جویی در استان کرمان با اجرای طرح همیاران آب صورت گرفته که به معنای 9 هزار میلیارد تومان صرفه جویی در این راستا است.

وی با بیان این مطلب که بسته مربوط به مشوق های صرفه جویی آب تهیه و در شورای حفاظت از آب استان کرمان ارایه گردد، تصریح کرد: به دنبال این هستیم که در سال جاری طرح احیای دریاچه ارومیه را با تغییراتی در تالاب جازموریان اجرایی کنیم تا بخشی از این تالاب احیا و یا بهره برداری شود.

استاندار کرمان با انتقاد از برخی دانشگاها که با علم روز پیش نمی روند، بیان کرد: در روز نخست طرح همیاران آب با دانشگاه هیان مشورت کرده ایم، اما آنچه قابل توجه است که فاصله بین صنعت و دانشگاه در این 40 سال را نتوانستیم از بین ببریم و ما از حضور دانشگاهیان در بخش اجرا استقبال می کنیم.

وی از طرح نجات سخن به میان آورد و افزود: طرح نجات با همکاری دانشگاهیان برای کاهش آسیب های اجتماعی در مناطق حاشیه نشین شهر کرمان تدوین شده است و اکنون در دو محله از شهر کرمان در حال اجرا است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: