• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-2186-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : پوششی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان:

500 مورد شکایت از پزشکان استان در سال 95

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: تعداد 500 مورد شکایت از پزشکان در سال 95 به صورت حضوری، کتبی و تلفنی دریافت شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر"حمیدرضا رشیدی نژاد" پیش از ظهر امروز چهارشنبه 30 فروردین ماه در نشست خبری به مناسبت هفته سلامت(اول تا هفتم اردیبهشت ماه) با شعار " زندگی سالم، بانشاط و امید" اظهار کرد: عمدتا طرح تحول نظام سلامت در زمینه درمان و پیاده سازی کار شده است و نمود آن در بهبود وضعیت بیمارستان ها، دسترسی آسان مردم به مراکز درمانی، توزیع پزشک و تجهیز بیمارستان ها و مراکز درمانی واضح است.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی کرمان در زمینه اهدای عضو با مشکلی مواجه نیست و اگر شرایط فراهم شود و بیمار وجود داشته باشد، امکانات نیز هست، البته در مدت شش سال بیش از 50 مورد پیوند کبد انجام شده و کمبود این تعداد به دلیل عدم امکانات نیست بلکه مجهول بودن دهنده و گیرنده است.

رشیدی نژاد سپس گفت: عیادت از بیمار خوب است اما همراهان بیمار بسته به فرهنگ شهر و منطقه به عیادت می روند و از آنجا که شرایط زیرساختی بیمارستان ها قدیمی است و امکانات ایده آل برای همراه بیمار فراهم نیست به همین دلیل نیاز است که یک تغییر و تحولی در آینده در ساخت و ساز بیمارستان های جدید ایجاد شود که در کرمان این مساله حتما لحاظ خواهد شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار کرد: در بخش های ویژه به طور کلی هیچ جا همراه بالای سر بیمار نیست وهرچند در بخش های جدید بیمارستانی تخت ها به صورت VIP است اما این امکانات در بیمارستان های عمومی و ژنرال ما وجود ندارد به طور مثال بیمارستان باهنر 70 سال، بیمارستان شفا بیش از 50 سال و افضلی پور که جدیدتر است 20 سال قدمت دارد که در همه اینها چنین امکاناتی وجود ندارد اما امیدواریم در نقشه معماری بیمارستان های جدید این مورد اعمال شود.

وی سپس با اشاره به روند رسیدگی به قصور پزشکی بیان کرد: واحد نظارت معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی به قصور پزشکی رسیدگی می کند، نظام پزشکی و پزشکی قانونی نیز همین طور و در برخی موارد افراد مستقیما به دادسرا مراجعه می کنند.

رشیدی نژاد با بیان اینکه تعداد 500 مورد شکایت از پزشکان در سال 95 به صورت حضوری، کتبی و تلفنی بود تاکید کرد: این موارد در قالب کمیته ای بررسی و بعضا در کمیته حل و فصل می شود که 25 درصد چنین بوده است، 20 درصد نیز مربوط به نظام پزشکی است و مراحل خود را طی می کند که بسته به نوع شکایت متفاوت است و برخی نیز به تعزیرات معرفی می شوند که 54 درصد این روال را طی کرده اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان خاطرنشان کرد: در رابطه با مرگ مادر در بیمارستان پیامبر اعظم و به دلیل اهمیت موضوع، مساله پیگیری شده و پرونده منتظر صدور حکم است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: