• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-1986-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان میزبان جشنواره قرآنی دانشجویان مناطق 7 و 8 کشور

معاون فرهنگی دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان گفت: سی ‌و دومین جشنواره قرآنی دانشجویان مناطق 7 و 8 کشور روزهای 13 تا 15 اردیبهشت ماه به میزبانی دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کویر،
مجید فصیحی‌هرندی پیش از ظهر امروز 30 فروردین ماه در نشست خبری اظهار کرد: سی‌ودومین جشنواره قرآنی دانشجویان دانشگاه‌های مناطق هفت و هشت کشور از رویدادهای ارزشمندی است که در ابتدای سال جاری برگزار می‌شود و انعکاس رسانه ای آن باعث اطلاع رسانی آن به مردم و تسری یافتن برکات آن در سطح جامعه می شود.

وی با بیان اینکه تداوم برگزاری این جشنواره نشان از علاقه دانشجویان به قرآن و برنامه‌های قرآنی است که پس از 32 سال همواره ادامه دارد، افزود: این جشنواره از پرمخاطب‌ترین و مداوم‌ترین برنامه های جشنواره‌ ای در کشور است که شاید بعد از جشنواره فیلم‌ فجر همین برنامه جشنواره مسابقات قرآنی دانشجویی است که برکات زیادی داشته و چهره‌های موفقی به جامعه قرآنی معرفی کرده است.

معاون فرهنگی دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان عنوان کرد: منطقه هفت و هشت شامل استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس، بوشهر و کهکیلویه و بویراحمد است و مسابقات در دو رشته قرائت و تحقیق و ترتیل و حفظ پنج جزء، 10 جزء، 20 جزء و کل قرآن برگزار خواهد شد.

فصیحی‌هرندی با بیان اینکه دبیرخانه جشنواره در قالب 6 کمیته از قبل از سال تشکیل شده است، تصریح کرد: معاونت فرهنگی دانشگاه دبیر این جشنواره است و این 6 کمیته شامل کمیته های هماهنگی و روابط‌عمومی، فرهنگی، نظارت و ارز‌یابی، دانشجویی، علمی و پشتیبانی می باشد.

معاون فرهنگی دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان با بیان اینکه 179 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده و مورد داوری اولیه قرار گرفته است، یادآور شد: 48 اثر به عنوان برگزیده به مرحله بعد راه یافتند که 48 نفر شامل 25 نفر از بین دانشجویان برادر و 23 نفر از بین دانشجویان خواهر معرفی شدند.در رشته حفظ نیز 33 نفر انتخاب شدند که 18 نفر از بین خواهران و 15 نفر از بین برادران هستند که به رقابت می‌پردازند.

وی بیان داشت: افتتاحیه جشنواره صبح روز 13 اردیبهشت ماه است و اختتامیه این رقابت‌ها 15 اردیبهشت ماه ساعت هشت و 30 دقیقه صبح برگزار می‌شود و مسئولانی در سطح وزارتخانه، استانی و شهرستانی به شرکت در جشنواره دعوت شده اند.

فصیحی هرندی داوران این جشنواره را از داوران بین‌المللی دانست که در جشنواره‌های زیادی در کشور به داوری پرداخته‌اند و خاطرنشان کرد: برگزارکننده این مسابقات معاونت فرهنگی وزارت علوم است که در سطح کشور این مسابقات را برگزار می‌کند و در مناطق مختلف کشور این مسابقات برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: مسابقات خواهران و برادران در دو سالن مجزا برگزار می شود که برادران در تالار خیام و خواهران در سالن فنی و مهندسی  شهید پرتو حضور می‌یابند. امیدواریم این مسابقات در سطح خوبی چه از نظر امکانات و چه از نظر سطح کیفی برگزار شود و از علاقمندان به رویدادهای قرآنی به شرکت در جشنواره دعوت می کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: