• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-1886-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : تولیدی

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان:

3000 میلیارد ریال سرمایه گذاری در توسعه کسب و کار مبتنی بر ICT استان/ 2190 روستا استان مجهز به اینترنت پرسرعت

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات به اهم اقدامات ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان در دولت تدبیر و امید پرداخت و اعلام کرد: انعقاد 18 تفاهمنامه سرمایه گذاری به منظور اجرای 73 پروژه با سرمایه گذاری 3 هزار میلیارد ریال در راستای توسعه کسب و کارهای مبتنی بر ICT و توسعه شبکه نسل سوم تلفن همراه در 71 شهر و نسل چهارم تلفن همراه در 17 شهرستان از جمله اقدامات دولت یازدهم در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان است.

"مسعود الهامی" در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، به اهم اقدامات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان در دولت تدبیر و امید پرداخت و گفت: انعقاد 18 تفاهمنامه سرمایه گذاری به منظور اجرای 73 پروژه با سرمایه گذاری 3 هزار میلیارد ریال در راستای توسعه کسب و کارهای مبتنی بر ICT و توسعه شبکه نسل سوم تلفن همراه در 71 شهر و نسل چهارم تلفن همراه در 17 شهرستان از جمله اقدامات در دولت یازدهم است.

وی اجرای طرح های ترابردپذیری و رومینگ ملی بین اپراتورهای تلفن همراه را از دیگر اقدامات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات برشمرد و عنوان کرد: هم کدسازی تلفن ثابت در استان، راه اندازی و تکمیل مرکز داده استان، راه اندازی واحد استانی مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپا فاوا از مهمترین اقدامات هستند.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات راه اندازی مرکز آپای دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، ایجاد سامانه متمرکز ارتباطی مشترکین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات (سپاس- 195)، توسعه شبکه کشف بدافزارها در استان، حمایت از 14 طرح مصوب کارگروه استانی Mobile-APP و معرفی به بانک عامل از دیگر اقدامات این حوزه در دولت تدبیر و امید اعلام کرد.

وی به رشد چشمگیر شاخص های بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان پرداخت و اظهار کرد: Gbps 28.9 ظرفیت شبکه انتقال در سال 1392  بوده است که در سال جاری با رشد 4.3 برابر به  Gbps 124 رسیده است.

الهامی از 8.5 برابر شدن پهنای باند ورودی سال جاری نسبت به سال 92خبر داد و بیان کرد: در سال 1392 پهنای باند ورودی استان کرمان Gbps 14 بود که اکنون به Gbps 120 رسیده است، همچنین پهنای باند بهره برداری شده در سال 92 Gbps 1.9 اکنون به Gbps 22 رسیده است که حاکی از رشد 11.5 برابری است.

وی به مقایسه تعداد سایت های تلفن همراه سال 92 با سال جاری پرداخت و تصریح کرد: در سال 92 تعداد سایت های نسل 2 تلفن همراه یک هزار و 208، تعداد نسل 3 تلفن همراه 51 و نسل چهار وجود نداشت و اما در دولت یازدهم تا سال جاری تعداد سایت های نسل 2 تلفن همراه یک هزار و 260، نسل 3 تلفن همراه 655 و نسل 4 تلفن همراه 200 در استان وجود دارد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان ادامه داد: در سال 1392 هیچ یک از روستاهای استان دارای دسترسی به اینترنت پر سرعت بی سیم نبوده اند، اما در دولت تدبیر و امید تا کنون 2 هزار و 190 روستای به اینترنت پرسرعت بی سیم مجهز شده اند.

وی با بیان این مطلب که 410 هزار و 995 کاربر اینترنت در سال 1392 داشته ایم، اظهار کرد: کاربران اینترنت از سال 92 تا کنون 3 برابر شده اند و اکنون یک میلیون و 243 هزار و 739 کاربر اینترنت در استان وجود دارد، ضمن آنکه استان در شاخص توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات (IDI) در سال 1392 رتبه 29 کشور را کسب کرد و اکنون در این شاخص استان کرمان دارای رتبه 21 است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: