• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-6184-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل امور عشایری استان کرمان خبر داد:

تولید 80 درصد کرک ایران در استان کرمان

مدیرکل امور عشایری شمال استان کرمان با اشاره به اینکه 80 درصد کرک ایران در استان کرمان تولید می شود، افزود: درخواست می کنیم عشایر برای خرید کرک و پشم و فروش به کارخانه کرک بافت همکاری کنند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "ابراهیمی" صبح امروز 30 فروردین ماه در گردهمایی سران طوایف و معتمدین عشایر استان کرمان اظهار کرد: بیش از 56 درصد از مساحت استان کرمان قلمرو عشایر با 22 هزار خانوار و 110 هزار نفر جمعیت است.

وی با اشاره به اینکه 80 درصد کرک ایران در استان کرمان تولید می شود، افزود: درخواست می کنیم عشایر برای خرید کرک و پشم و فروش به کارخانه کرک بافت همکاری کنند.

ابراهیمی تصریح کرد: 85 میلیارد ریال در زنجیره گوشت در شمال و جنوب استان کرمان تولید داریم و تسهیلات بانکی و کمبود تسهیلات در این زمینه از جمله مشکلات عشایر است.

وی اشاره به اینکه نیمی از جمعیت عشایری استان را زنان تشکیل می دهند، بیان کرد: توان بسیار خوبی برای ایجاد اشتغال در این جامعه وجود دارد که تنها اعتبار جزئی برای آموزش این جمعیت هستیم.

مدیرکل امور عشایری استان کرمان با بیان اینکه در حوزه راه های مناطق عشایری مشکلات زیادی داریم و با کوچک ترین سیل راه های عشایری را آب می برد و در حوزه جاده های دسترسی واقعا مشکل وجود دارد، افزود: در برخی مناطق عشایری فاصله چاه های آب تا محل سکونت عشایر دور است و خواستار همکاری برای لوله کشی این مسیرها هستیم.

به گزارش ایسنا، وجود نماینده عشایر در مجلس شورای اسلامی، تامین امنیت، تعیین تکلیف اسناد اراضی عشایری، مدرسه دانش آموزان و ... از جمله درخواست های سران طوایف و معتمدان عشایر استان کرمان در این جلسه بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: