• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-6084-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

رئیس کمیسیون بیمه، بانک و امور مالیاتی اتاق کرمان خواستار شد:

احیا شورای عالی تامین اجتماعی

رئیس کمیسیون بیمه، بانک و امورمالیاتی اتاق کرمان درخواست احیای شورای عالی تامین اجتماعی را به عنوان یکی از خواسته های جامعه کارگری و کارفرمایی مطرح کرد و گفت: با احیای این شورا نمایندگان کارگران و کارفرمایان 35 درصد از کرسی های آن را در اختیار می گیرند و در تصمیم گیری ها نقش ایفا می کنند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "جلیل کاربخش" در نشست کمیسیون بیمه، بانک و امورمالیاتی اتاق کرمان ادامه داد: اگر نظام سه جانبه گرایی در تامین اجتماعی اجرایی و قانون تامین اجتماعی اصلاح شود، کمک بزرگی به مردم و فعالان اقتصادی خواهد بود. وی، افزود: در سال گذشته مشکلات فعالان اقتصادی مرتبط با تامین اجتماعی پیگیری شد که برخی از مسائل از جمله تغییر تعداد افراد تشکیل دهنده هیات های تجدیدنظر از رقم زوج به فرد، بزودی حل خواهد شد.

رئیس کمیسیون بیمه، بانک و امور مالیاتی اتاق کرمان در ادامه بخشی از عملکرد این کمیسیون در سال 95 را تشریح و بیان کرد: پایش مشکلات مالیاتی فعالان اقتصادی انجام و در کمیته ماده 76 و شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی با حضور رئیس سازمان امور مالیاتی کشور مطرح شد که در برخی موارد نتایجی حاصل شده و امیدواریم در سایر بخش ها نیز بزودی تصمیمات جدیدی اخذ و ابلاغ شود.

وی تصریح کرد: همچنین با پیگیری های انجام شده، بخشی از نظرات اتاق در پیش نویس لایحه قانون مالیات بر ارزش افزوده گنجانده شده و مابقی آنها نیز باید از طریق نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی در لایحه قرار گیرد.

کاربخش با بیان اینکه در سال گذشته مشکلات تامین مالی بنگاهها از طریق بانک ها پیگیری شد، اظهار کرد: در بعضی بخش ها مانند تامین سرمایه در گردش صادرات محصولات کشاورزی از محل صندوق توسعه ملی برای صادرکنندگان، موفق بوده ایم و رضایتمندی صادرکنندگان را در پی داشت.

وی ادامه داد: انتخاب نمایندگان اتاق در هیات های حل اختلاف مالیاتی و تامین اجتماعی از سال گذشته به کمیسیون بیمه، بانک و امور مالیاتی واگذار شد که برخی مدیران مالی شرکت ها در این هیات ها حضور یافتند و همکاری کردند، اما میزان مشارکت چندان مطلوب نبود و رضایت کامل مودیان محقق نشد.

در ادامه این نشست رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق کرمان بیان کرد: کاهش رشد سهم مالیات استان از 30 به 10 درصد برای سال 96 یکی از اقدامات مهمی بود که با پیگیری های کمیسیون و همراهی مسئولان استان اتفاق افتاد.

عباس جبالبارزی، پیشنهاداتی برای اجرا در کمیسیون بیمه، بانک و امور مالیاتی را مطرح کرد و گفت: نمایندگان اتاق در هیات های حل اختلاف موظف به حضور در جلسه باشند و همچنین جلسات مربوط به هیات های حل اختلاف عصرها و خارج از ساعت اداری برگزار شود تا قضات نیز بتوانند بیشتر حضور یابند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: