• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-9314-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

شهردار کرمان خبر داد:

بازگشایی محور آزادی به سمت چهارراه خواجو به صورت رفت و برگشت تا پایان هفته جاری

شهردار کرمان با اشاره به بازگشایی لاین غربی روگذر خیابان بهمنیار، از سه راهی اقبال(شهید نامجو) به سمت میدان آزادی، گفت: بتن سقف زیرگذر ضلع غربی خیابان بهمنیار ریخته شده و در شامگاه سه شنبه نیز آسفالت این مسیر انجام گرفته است.

 به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر
، "علی بابایی" صبح امروز 30 فروردین ماه در حاشیه بازدید استاندار کرمان از پروژه های شهری با اشاره به اینکه آخرین تملک محور استقلال نیز روز گذشته انجام شده است، افزود: تا پایان هفته جاری محور آزادی به سمت چهارراه خواجو به صورت رفت و برگشت بازگشایی خواهد شد، بگونه ای که در میدان آزادی گره ترافیکی نخواهیم داشت.

وی یادآورشد: طراحی المان شهری زیرگذر آزادی و همچنین بهسازی و ساماندهی معابر شهری منتهی به آن و در راستای عملیاتی نمودن منویات مقام معظم رهبری در ابلاغیه سیاست های کلی برنامه توسعه کشور مبنی بر هویت بخشی به سیمای شهر و بازآفرینی  معماری ایرانی – اسلامی به مسابقه گذاشته شد.

شهردار کرمان تصریح کرد: از مجموع 90 نفری که برای این فراخوان ثبت نام نموده بودند، 88 شرکت کننده در مسابقه مذکور شرکت و طرح های مخصوص به فراخوان المان شهری وسط میدان آزادی را با رعایت ملاحظات اقلیمی شهر کرمان و شرایط ویژه ترافیکی در معرض قضاوت جمعی از معماران و شهرسازان برگزیده کشوری قرار دادند.

بابایی گفت: از مجموع طرح های ارسال شده به دبیرخانه، 3 طرح در هیات داوران انتخاب شد که در بازدید استاندار کرمان از پروژه های شهری، طی یک هم اندیشی، این طرحها با شرایط اجرایی آن مورد بررسی قرار گرفت.

شهردار کرمان در ادامه بازدید استاندار کرمان از محور گلبازخان، افزود: آزادسازی محور گلبازخان پیش از سال 95 صورت پذیرفت و با شرکت های حفار همچون آب و فاضلاب مکاتبه انجام شد تا عملیات اجرایی پیاده رو میدان ارگ آغاز شود.

بابایی با اشاره به اتمام عملیات حفاری شرکت آب و فاضلاب شهری طی شب گذشته، یادآورشد: روز شنبه با حضور استاندار کرمان و جمعی از مسئولین طی آئینی مشترک محور گلبازخان بازگشایی و عملیات اجرایی پیاده رو میدان ارگ آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بخشی از کار در میدان ارگ بر عهده اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است که برای اجرای این پروژه ها نمی توان منتظر ماند، تصریح کرد: طی صورتجلسه ای مقرر گردیده است تا کار مرمت و بازسازی پشت بام های اطراف میدان توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان انجام و کار ستونها و رواق ها توسط شهرداری انجام پذیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: