• سه شنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-9114-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان خبر داد:

واگذاری 1300 پروژه نیمه تمام در استان کرمان به بخش خصوصی/اخراج مدیر آموزش و پرورش رودبار جنوب

استاندار کرمان کارنامه توسعه استان کرمان را یک کارنامه بسیار درخشان دانست و بیان کرد: باید اقدامات خوب این دولت به مردم اطلاع رسانی شود تا نور امید در دل مردم روشن شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علیرضا رزم حسینی" عصر امروز 29 فروردین ماه در نخستین جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان در سال جاری گفت: از آموزش و پرورش استان می خواهیم لیست مدارس نیمه تمام را ارائه کند تا اقدامات لازم برای واگذاری این مدارس به بخش خصوصی انجام گیرد.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش می تواند املاکی را که در مکان های مرغوب در اختیار دارد، با فروش و تغییر کاربری خلق ثروت کند و از این محل منابع مالی مورد نیاز برای بازسازی و نوسازی مدارس را تامین کند.

استاندار کرمان اظهار کرد: شورای آموزشی استان کرمان در این دولت مرتبا تشکیل شده و کارنامه بسیار خوبی در سراسر استان داشته است.

وی واگذاری پروژه های نیمه تمام دولتی به بخش خصوصی را یکی از اقدامات درخشان دولت تدبیر و امید دانست و عنوان کرد: در استان کرمان حدود یک هزار و 300 پروژه نیمه تمام دولتی به بخش خصوصی واگذار گردیده است که بیشتر این پروژه ها در حوزه آب و فاضلاب، گردشگری و ارشاد بوده اند.

رزم حسینی کاهش تصدی گری دولت را به نفع مردم دانست و به تنبه بدنی اخیر در شهرستان رودبار جنوب اشاره و مطرح کرد: تنبیه بدنی در نظام آموزش و پرورش کشور ممنوع اعلام شده است؛ اما موارد خاصی در کشور وجود دارد.

وی به سه مورد تنبیه بدنی در استان کرمان اشاره و بیان کرد: رسانه های مجازی این سه مورد را به خوبی انعکاس دادند و مسئولین استان به این موارد رسیدگی کردند.

استاندار کرمان افزود: با توجه به اینکه سه مورد تنبیه بدنی در رودبار جنوب بوده است، از مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان خواستیم که پاسخ دهد چرا مدیر آموزش و پرورش رودبار جنوب تاکنون اخراج نشده است؟

وی با بیان این مطلب که با مدیران و معلمین که تنبیه بدنی انجام می دهند، برخورد شدید خواهد شد، بیان کرد: حتما استان کرمان با چنین مواردی مقابله خواهد نمود.

رزم حسینی به فرا رسیدن هفته معلم اشاره و تصریح کرد: هفته معلم را باید به شکل واقعی گرامی داشت اما همه باید بدانند که تنها با برگزاری جلسات مقام معلم گرامی داشته نمی شود و همچنین در انتخاب معلمین نمونه باید با رعایت عدالت و انصاف از معلمان نمونه واقعی تجلیل شود.

وی کارنامه توسعه استان کرمان را یک کارنامه بسیار درخشان دانست و بیان کرد: باید اقدامات خوب این دولت به مردم اطلاع رسانی شود تا نور امید در دل مردم روشن شود.

استاندار کرمان با اشاره به فرا رسیدن فصل تابستان، مطرح کرد: باید از اوقات فراغت نوجوانان به خوبی استفاده شود و دولت آمادگی لازم را برای در اختیار قراردادن امکانات حکومتی برای پر کردن اوقات فراغت جوانان دارد.

وی با اشاره به ورود قطارهای گردشگری در استان کرمان، اعلام کرد: در سال 92 کل گردشگران خارجی که به استان کرمان سفر نموده اند، حدود 6 هزار و 400 نفر بوده است، اما آمار 9 ماه سال 95 نشان می دهد که حدود 36 هزار نفر گردشگر خارجی به استان کرمان سفر کرده اند که این امر نشان دهنده رونق صنعت گردشگری استان کرمان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: