• سه شنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-1786-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

انتقاد معاون استاندار کرمان از تبدیل خانه های مسکونی به مدرسه

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان به پوسیدگی و مستهلک بودن برخی از مدارس اشاره ادامه داد: متاسفانه خانه های مسکونی که برای زندگی چند نفر احداث می شوند، در برخی از موارد به مدارس تبدیل می شوند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،"حمید ذکاءاسدی" عصر امروز 29 فروردین ماه در نخستین جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان در سال جاری گفت: استحکام بنا و سازه های مدارس باید مورد توجه و رسیدگی قرار گیرند.

وی به پوسیدگی و مستهلک بودن برخی از مدارس اشاره ادامه داد: متاسفانه خانه های مسکونی که برای زندگی چند نفر احداث می شوند، در برخی از موارد به مدارس تبدیل می شوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با بیان این مطلب که مدارس مجوز استحکام بنا را باید از شهرداری اخذ نمایند، عنوان کرد: خودروهای مستهلک که اکنون به عنوان سرویس مدارس استفاده می شوند، باید به این مورد نیز رسیدگی شود.

همچنین "علی بابایی" شهردار کرمان در این جلسه گفت: مقرر گردیده است که در جاهایی که تراکم جمعیتی بالایی وجود دارد، زمینی در اختیار آموزش پرورش برای احداث مدرسه قرار دهیم.

وی از 36 هزار مدرسه غیر دولتی در شهر کرمان خبر داد و بیان کرد: مدارس غیر دولتی که عمدتا در خانه های مسکونی راه اندازی شده اند که برخی از این مدارس با معضل عدم دسترسی، عدم امنیت و استحکام بنا مواجه هستند.

شهردار کرمان از عدم پرداخت عوارض مدارس غیردولتی به شهرداری سخن گفت و تصریح کرد: باید فضا و ساختمان مناسب برای مدارس غیر دولتی در نظر گرفته شود.
وی ادامه داد: تغییر کاربری باید در کمیسیون ماده 100 مورد بررسی قرار گیرد و تغییرات در مدارس دولتی نیز باید با هماهنگی شهرداری صورت گیرد تا در آینده شاهد حوادث ناگوری نباشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: